Częściowe zaćmienie Słońca w PL! Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Częściowe zaćmienie Słońca w PL!

Planowaliśmy pogoń za zaćmieniem w Indiach. Koronawirus pokrzyżował nam plany, ale dobra wiadomość jest taka, że to niesamowite widowisko będzie można oglądać częściowo również w Polsce!

Jak pewnie wiecie – mam totalnego bzika na punkcie zaćmień Słońca, uważam je za jedne z najbardziej niezwykłych zjawisk astronomicznych. Z tego powodu 21 czerwca miałem zabrać grupę podróżników Goforworld. na wyprawę do Indii gdzie mieliśmy polować na to zaćmienie. Niestety, pandemia koronawirusa pokrzyżowała nam plany… – pisze Karol na swoim fanpejdżu Z głową w gwiazdach. – Ale nie myśleliście chyba, ze się poddam i odpuszczę to zaćmienie? Zapoluję na nie… z Polski! 😍Okazuje się bowiem, że sam skraj szerokiego na kilka tysięcy kilometrów pasa zaćmienia częściowego MUSKA POŁUDNIOWO-WSCHODNIĄ POLSKĘ! ❤️❤️❤️

 

 

W pasie zaćmienia znajdą się bieszczadzkie miejscowości, a więc Wetlina, Brzegi Górne, Ustrzyki Górne, Pszczeliny, Stuposiany, Muczne, Tarnawa Niżna, Smolnik, Lutowiska, Nasiczne, Dwernik i Wołosate. Warto jednak pamiętać, że na takie zaćmienie trzeba „zapolować”, mają odpowiedni sprzęt – najlepiej, aby było to teleskop słoneczny z filtrem H-alpha. Jeżeli nie macie takiej możliwości, Karol będzie prowadził transmisję LIVE z tego wydarzenia. Warto go obserwować.

Dziwny ze mnie podróżnik. Niektórzy snują plany o odwiedzeniu jakiegoś niezwykłego miejsca na Ziemi. Jednym marzą się himalajskie szczyty, a innym mongolskie stepy. Niektórzy lubią zgubić się w ciasnych uliczkach azjatyckiej metropolii, ale są też tacy, których pociąga pustka Sahary. I jestem ja, którego plany podróżnicze bardziej przypominają ruletkę. Bo podróż jest u mnie efektem ubocznym pogoni – od dwunastu lat ścigam po Ziemi cień Księżyca, podróżuję tam, gdzie w danym roku padnie na powierzchnię naszej planety – opowiada Karol.

Doskonale go rozumiemy. Pasja naszego przewodnika już dawno udzieliła się nam. Wspólnie polujemy na zorzę na Islandii i w Norwegii, ganiamy po całym świecie, by móc podziwiać zaćmienia. Dowód? 21 sierpnia 2017 roku podróżnicy goforworld.com wraz z Karolem podziwiali całkowite zaćmienie Słońca w USA. Widok był ZNIEWALAJĄCY!!

 

Częściowe zaćmienie Słońca w PL! Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Redakcja goforworld.com

goforworld.com poleca!