Czas na Togo? Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Czas na Togo?

Zachodnioafrykańskie państwo leżące nad Zatoką Gwinejską, pomiędzy Ghaną a Beninem. Nieduży i biedny kraj, który zaczyna jednak wykazywać coraz większą ambicję. Szczególnie, jeśli chodzi o turystykę.

To właśnie w stolicy tego państwa, Lomé, w kwietniu odbędzie się wielka konferencja hotelarska Africa Hotel Investment Forum, która przyciągnie największych inwestorów branży i przedstawicieli rządów z całej Afryki. Zaproszenie ich do Togo jest odbiciem ambicji i optymizmu, widocznych dziś u lokalnych polityków.

Obecnie realizowane są tu duże inwestycje, które mają być filarami rozwoju branży turystycznej. Najważniejszą z nich jest rozbudowa lotniska w stolicy. Dotąd mogło ono przyjmować 400 tysięcy pasażerów rocznie, lada moment gotowe ma być na dwa miliony. Najwięcej nowych samolotów przyleci z Kairu, Stambułu i Dubaju.

Największą korzyścią z organizacji wspomnianej wyżej konferencji ma być oczywiście ściągnięcie inwestorów, którzy już w tym roku zaczną budować w Togo nowoczesne hotele. Jak mówią przedstawiciele togijskiego rządu, to właśnie turystyka ma stać lokomotywą rozwoju gospodarczego.

 

Czas na Togo? Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Daniel Nogal

Copywriter, redaktor, autor powieści.