Covid-19 | Jak zachować bezpieczeństwo w hotelach? Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Covid-19 | Jak zachować bezpieczeństwo w hotelach?

Jak podaje PAP, od początku pandemii na całym świecie koronawirusem zaraziło się 18 milionów ludzi, a zmarło 688 351 osób (stan na początek sierpnia 2020). Co pomaga uchronić się przed ryzykiem? Higiena i przestrzeganie środków ostrożności. Dzisiaj podpowiem wam, jak zadbać o to podczas pobytu w hotelu.

#1 Wybieraj hotele w najmniejszej strefie ryzyka

Podróżując, warto śledzić na bieżąco doniesienia odnośnie regionów Polski/świata, gdzie ryzyko zarażenia może być bardzo wysokie. Aktualną mapę naszego kraju znajdziecie TUTAJ. Oczywiście, do hotelu mogą przyjechać ludzie z różnych miejsc, dlatego warto unikać zatłoczonych miejscowości turystycznych. To naprawdę działa.

#2 Poznaj zasady hotelu

Sprawdź dokładnie, jakie wytyczne ma hotel na czas koronawirusa. Jeżeli nie znajdziesz takich informacji na stronie www, zadzwoń i zapytaj – czy na miejscu będą maseczki i czy są wymagane? Jak wygląda wydawanie posiłków? Ile osób będzie przebywało w obiekcie w tym samym czasie? To pozwoli ci się odpowiednio przygotować.

#3 A co, jeżeli zachorujesz w hotelu?

Koniecznie dowiedz się, jakie są procedury w przypadku, gdy okaże się, że gość hotelu jest zarażony. Jakich procedur należy przestrzegać? W razie kwarantanny, kto opłaci pobyt? Czy na miejscu obsługa będzie mogła sprawnie zamówić test?

#4 Mimo wszystko, noś maseczkę

Nawet, jeżeli wśród gości zapanuje rozprężenie, noś maseczkę i zachowaj odpowiedni dystans. To pomoże uchronić zarówno ciebie, jak i innych. Najlepszy urlop, to bezpieczny urlop. Daj przykład innym!

#5 Samodzielnie zadbaj o odkażanie

Choć obsługa hotelu ma obowiązek zdezynfekować każdy pokój po zwolnieniu go przez gości, możesz we własnym zakresie użyć środków do dezynfekcji. Ostrożności nigdy za wiele, a takie działania wiele nie kosztują.

#6 Wywietrz pokój

Po wejściu do pokoju hotelowego, otwórz okno. Świeże powietrze, czyli odpowiednia wentylacja, wspomagają walkę z rozprzestrzenianiem się wirusa.

#7 Odmów sprzątania pokoju w czasie twojego pobytu

Lepiej, aby do pomieszczenia nie wchodziły obce osoby. Czystość jest bardzo ważna, ale w tym wypadku lepiej zadbać o nią samodzielnie.

#8 Staraj się nie jadać w hotelowej restauracji

Posiłek możesz zamówić do pokoju. Jeżeli to nie możliwe – pamiętaj o zachowaniu odpowiedniego dystansu.

#9 Unikaj basenu i SPA

Choć to kusząca perspektywa, w czasie pandemii lepiej zrezygnować z tej przyjemności. O wiele lepszym pomysłem będzie zwiedzanie okolicy i wyjście na świeże powietrze.

A jak powinno to wyglądać ze strony hotelu? Oto przykład:

 

Covid-19 | Jak zachować bezpieczeństwo w hotelach? Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Redakcja goforworld.com

goforworld.com poleca!