Co z koloniami i obozami dla dzieci? Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Co z koloniami i obozami dla dzieci?

Wakacje za pasem, a rodzice i opiekunowie zastanawiają się, jak w tym roku będzie wyglądała organizacja kolonii i obozów.

Ministerstwo Edukacji Narodowej we współpracy z Głównym Inspektoratem Sanitarnym uspokaja, że wyjazdy dzieci są możliwe, choć oczywiście obowiązuje szereg obostrzeń.

Uczestnicy kolonii i obozów muszą być zdrowi, co rodzice poświadczą pisemnie. Dzieci nie mogą również zamieszkiwać z osobą przebywającą na kwarantannie lub podejrzaną o zakażenie. To również należy potwierdzić odpowiednim oświadczeniem.

 

Fot. Limor Zellermayer

 

Kwatery powinny być przystosowane do przyjęcia uczestników, a więc muszą zostać wyposażone w środki dezynfekujące i umożliwić uczestnikom zachowanie dystansu (2 metry), także w trakcie korzystania z pionu sanitarnego.

 

Fot. Anna Samoylova

 

Bardzo ważna będzie szybka komunikacja z rodzicem lub opiekunem. W przypadku jakichkolwiek objawów choroby, rodzice zobowiązują się do niezwłocznego odbioru dziecka (maksymalnie do 12 godzin). Po każdym turnusie kwatery muszą zostać odpowiednio wysprzątane i zdezynfekowane.
Oczywiście uczestnicy obozu muszą mieć maseczki.

Jak czytamy na stronie gov.pl:

Wytyczne zostały podzielone na cztery części:
I. Zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom podczas pobytu na wypoczynku.
II. II. Zapewnienie bezpieczeństwa w miejscu wypoczynku.
III. III. Procedury zapobiegawcze: podejrzenie zakażenia koronawirusem uczestników wypoczynku, kierownika, wychowawcy lub innej osoby, z którą zawarto umowę o pracę, umowę cywilno-prawną lub umowę wolontariacką dotyczącą wykonywania zadań podczas wypoczynku.
IV. IV. Procedury postępowania w przypadku podejrzenia zakażenia u osoby mającej kontakt w ciągu ostatnich 14 dni z osobą zakażoną koronawirusem.

Pełną listę wymogów znajdziecie TUTAJ.

Co z koloniami i obozami dla dzieci? Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Redakcja goforworld.com

goforworld.com poleca!