Co możesz zobaczyć za darmo w Hawanie? Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Co możesz zobaczyć za darmo w Hawanie?

Hawana jest kolorowa, radosna, piękna, ciepła! I choć historia Kuby wciąż przypomina nam, że to wszystko jest zwodnicze, to jednak w tym pięknym kraju można się zatracić. I po prostu chłonąć to całe dobrodziejstwo. Dzisiaj podpowiemy wam, co można w Hawanie zrobić… za darmo.

#1 Zobaczyć pomnik Jezusa Chrystusa Estatua del Cristo de La Habana

Sama rzeźba o wysokości 20 metrów to na pewno punkt, który trzeba zobaczyć na własne oczy. Warto jednak wiedzieć, że z tego samego miejsca rozpościera się wspaniały widok na całe miasto!

 

 

#2 Zobacz kolonialną zabudowę Hawany

Place z charakterystyczną architekturą są naprawdę przepiękne! I każdy ma inną duszę. Plaza de Armas to zielona oaza, Plaza Vieja słynie z doskonałej oferty restauracji i kawiarni. Na Plaza de la Catedral mieści się najpiękniejszy w mieście kościół (również zwiedzicie go za darmo). Callejón del Chorro to przyczółek dla artystów i sztuki. Breezy Plaza de San Francisco de Asís znajduje się blisko zatoki, a Plaza del Cristo – to doskonałe miejsce dla smakoszy Hawany, gdzie znajdują się najlepsze kluby nocne!

 

 

#3 Odwiedź niezwykłe muzea na Calle Mercaderes

Na tej ulicy wiele może się wydarzyć! Zwiedzicie za darmo kilka ciekawych muzeów, poznacie ulicznych sprzedawców, zobaczycie wystawy (na przykład broni historycznej). Warto!

 

 

#4 Zajrzyjcie na promenadę Malecon

Liczy sobie 8 km, więc można urządzić sobie dwugodzinny, bardzo spokojny spacer. Co chwilę będziecie przystawać, by posłuchać ulicznych muzyków i popatrzeć na morze.

 

 

#5 Odwiedź ogród pamięci księżnej Diany

To jedno z pierwszych miejsc pamięci, które otwarto niedługo po śmierci księżnej Walii. Centralną rzeźbę w tym urokliwym ogrodzie zaprojektował słynny kubański artysta, Alfredo Sosabravo.

 

Co możesz zobaczyć za darmo w Hawanie? Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Redakcja goforworld.com

goforworld.com poleca!