Chorwacja, jakiej nie znacie Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Chorwacja, jakiej nie znacie

Chorwacja od lat podbija serca Polaków. I w tym sezonie znów chętnie obieramy ten kierunek na wakacyjne wyprawy [przeczytajcie o obostrzeniach]. Najczęściej za cel obieramy Dalmację, Istrię i okolice Rijeki, ale my pokażemy wam dzisiaj kilka mniej znanych miejscówek, które również warto poznać. Zejdziecie z nami poza szlak?

Zatoka Zavratnica

To część Parku Narodowego Welebit. Nazywa się ją zatoką zatopionej barki, bo w krystalicznej wodzie znajdziecie jej wark, pochodzący z czasów II wojny światowej. Warto dla niej zanurkować!

 

 

Wyspa Vis

Wyspa należy do najbardziej wysuniętych w głąb morza. Dla turystów jest dostępna dopiero od 1989 roku, wcześniej stanowiła część bazy wojskowej. Zachwycą was malownicze zatoki, przepiękne plaże i mnogość zabytków.

 

 

Wyspa Galešnjak

Czyli wyspa w kształcie serca! Zlokalizowana jest niedaleko miasta Zadar. Co ciekawe, to własność prywatna. Możecie na nią dotrzeć w zorganizowanym rejsie, ale nie znajdziecie bazy noclegowej.

 

 

Hum – najmniejsze miasteczko świata

Znajdziecie je na półwyspie Istria. Liczba mieszkańców? Od 20 do 30 osób! Za to turystów nie brakuje, a samo miasteczko tętni życiem. Jego klimatyczna zabudowa na pewno was urzeknie.

 

 

Karlovac

Miasto zbudowane na planie gwiazdy, położone zaledwie 20 minut od Zagrzebia. Znajduje się tu największa liczba rzek w Chorwacji! A widoki są bardzo malownicze. Nie brakuje tu także zabytków, więc na pewno nie będziecie się nudzić.

 

Wyspa Badija

Na koniec coś dla osób, które bardzo chcą się wyciszyć. Malutka wysepka położona na Archipelagu Skoji, 46 mil morskich od Splitu, to prawdziwa oaza! Niewielu turystów, lazurowa woda i gęsta zieleń lasów.

 

Chorwacja, jakiej nie znacie Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Redakcja goforworld.com

goforworld.com poleca!