Chodź do parku! Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Chodź do parku!

Nie każdy wie, co oznacza. Nazwa może przywodzić skojarzenia negatywne, ale dla większości Amerykanów to wielkie święto, amok, szał, zupełna utrata kontroli. `Black Friday`. Słynny piątek, tuż po Dniu Dziękczynienia, w którym sklepy oferują niesamowite zniżki, a ludzie zamieniają się… Cóż… Pewna organizacja w USA ma marzenie, aby ten dzień wyglądał inaczej. Jakie ma szanse?

Aby zrozumieć istotę Black Friday, trzeba to zobaczyć na własne oczy. Psychologia tłumu chyba nie da rady tego wytłumaczyć…

Tymczasem organizacja Save the Redwoods League oferuje zamiast szału zakupów, który przypomina narodową histerię, darmowy wstęp do parków narodowych!

Jeden dzień, 27 listopada, będzie zwolniony z jakichkolwiek opłat. Wybór jest przeogromny. Na całe rodziny, które zdecydują się tego dnia porzucić koszyki i obcować z naturą, czeka aż czterdzieści dziewięć parków w całej Kalifornii. Wśród atrakcji m.in. Park Narodowy Sekwoi, Yosemite, Redwood i wiele innych.

Idea szczytna, bo czarny piątek cieszy się czarną sławą. Widok tłumów ogarniętych szałem zakupów, to mocny kontrast dla wizji czasu spędzonego w miejscu tak cudownym, jak park narodowy.

Chodź do parku! Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Danuta Awolusi

Redaktor goforworld.com. Pisarka i copywriterka. Więcej na www.danuta-awolusi.com