Chodnik SMS Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Chodnik SMS

Już na trzech kontynentach znajdziemy chodniki przeznaczone dla tych, co oczu i palców nie potrafią oderwać od ekranu smartfona.

Takie osoby stwarzają niebezpieczeństwo dla siebie i innych. Dlatego w Waszyngtonie, w ramach społecznego eksperymentu telewizji National Geographic, pojawił się kilkudziesięciometrowy chodnik dla użytkowników komórek. Sprawdzano, czy ludzie z telefonami pójdą przeznaczonym dla nich pasem i czy będą się nawzajem potrącać.

Jak się okazało, większość po prostu ignorowała chodnik. Chyba nic dziwnego. Ale i tak pomysł został przeniesiony później z Waszyngtonu do Azji.

Trzydziestometrowy pas wyznaczono w chińskim mieście Chongqing. Tutaj nie chodziło już tyle o eksperyment, co raczej o element kampanii społecznej. Namawiano Chińczyków, by patrzyli pod nogi, zamiast na ekran.

W końcu idea dotarła i do Europy, konkretniej do Antwerpii. W belgijskim mieście chodników tego rodzaju pojawiło się więcej i właściwie nie wiadomo do końca, czy to eksperyment, ostrzeżenie, czy może jednak taka właśnie czeka nas przyszłość.

Chodnik SMS Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Daniel Nogal

Copywriter, redaktor, autor powieści.