Chińskie dzielnice | TOP 6 Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Chińskie dzielnice | TOP 6

Chińczycy – w wielu dużych miastach, od San Francisco po Jokohamę, dawno temu założyli swoje dzielnice i ukształtowali je na podobieństwo ojczystych miejscowości. Dlatego spacer po Chinatown – i koniecznie posiłek w lokalnym barze! – to zawsze dobry pomysł.

#6 Londyn

Znajdująca się w gminie City of Westminster chińska dzielnica to chyba najciekawsze Chinatown w Europie. Obowiązkowy punkt wycieczki podczas wizyty w Londynie.

#5 Kuala Lumpur

Petaling Street to Chinatown malezyjskiej stolicy. To jedno wielkie, działające od dekad targowisko – plus kilka interesujących świątyń.

#4 Manila

Chińska dzielnica stolicy Filipin nazywa się Binondo. Jest to najstarsze Chinatown na świecie, założone jeszcze w XVI wieku!

#3 Bangkok

Yaowarat Road – taką nazwę nosi Chinatown znajdujące się w stolicy Tajlandii, będące jedną z najstarszych dzielnic miasta. Chińczycy osiedlili się tu w XVIII wieku.

#2 Jokohama

150 lat temu w największym porcie Japonii powstało Chinatown, które dziś jest największe w całej Azji. A jak dobrze tam karmią!

#1 San Francisco

W Północnej Kalifornii znajduje się największe i najstarsze Chinatown w Ameryce. Założono je w roku 1848. Tutaj urodził się Bruce Lee.

Poznawanie chińskich dzielnic to jedno, ale pamiętajcie, że najpierw warto zobaczyć Chiny na własne oczy. Ruszajcie z nami, zapisy ruszyły!

 

Chiny Adventure 2020

Chińskie dzielnice | TOP 6 Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Daniel Nogal

Copywriter, redaktor, autor powieści.