Chińczycy w kosmosie Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Chińczycy w kosmosie

Przylądek Canaveral na Florydzie od pięćdziesięciu lat przyciągał rzesze turystów zafascynowanych podbojem kosmosu. Dziś ma konkurencję.

Stał się nią port kosmiczny pod miastem Wenchang, na chińskiej wyspie Hajnan. W zeszłym miesiącu kilkadziesiąt tysięcy ludzi pojawiło się tam, by obserwować start Chang Zeng 7, najnowszej chińskiej rakiety.

Pod miastem znajduje się centrum kosmiczne, a samo Wenchang staje się ośrodkiem turystycznym. Budują tam dwadzieścia szcześć hoteli, powstać ma też jedenaście muzeów oraz trzy wesołe miasteczka. Oczywiście część atrakcji związana będzie z kosmosem. Turyści będą mogli nie tylko oglądać start kolejnych rakiet, ale także dowiedzieć się wszystkiego o historii lotów kosmicznych, obejrzeć modele i elementy pojazdów oraz posłuchać wykładów specjalistów.

Przy czym nie można zapominać, że Hajnan to coś więcej niż Wenchang. Jadeitowa Wyspa, jak nazywają ją Chińczycy, może też pochwalić się miastami z interesująca architekturą – a przede wszystkim: rajskimi plażami.

Chińczycy w kosmosie Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Daniel Nogal

Copywriter, redaktor, autor powieści.