Chilijski Szlak Parków Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Chilijski Szlak Parków

Chile to przede wszystkim dziedzictwo przyrody, która ma tylko jednego, naturalnego wroga ? człowieka. Właśnie dlatego tak bardzo potrzebne są parki narodowe i rezerwaty. Chile poszło o krok dalej ? zapraszamy was do Ruta de los Parques, czyli Szlaku Parków.

To niezwykła trasa o długości 2800 km, łącząca 17 parków narodowych w całym kraju. Rozciąga się z Puerto Montt do Cape Horn. Przedsięwzięcie mogło powstać dzięki największej prywatnej darowiźnie w historii.

pin

W styczniu tego roku 10 milionów akrów zostało przekazane przez Tompkins Conservation, fundację założoną przez nie żyjącego już North Face Douglasa Tompkinsa i jego żonę Kristine. Przez wiele lat ta para walczyła o to, by zawalczyć o ochronę przyrody i bezpieczną turystykę.

pin

pin

Obecnie Chile jest liderem nie tylko w dziedzinie ochrony przyrody na lądzie. W marcu 2018 r. prezydent objął ochroną strefę wodną, a więc około 40% oceanów w tym kraju. Jest to największy odsetek na świecie, co z kolei oznacza, że w tej strefie nigdy nie będą miały miejsca połowy dla zysku.

pin

Chilijski Szlak Parków Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Danuta Awolusi

Redaktor goforworld.com. Pisarka i copywriterka. Więcej na www.danuta-awolusi.com