Być jak uchodźca Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Być jak uchodźca

Młody Syryjczyk zaskoczył świat swoją wizją polityków. Artysta uwiecznił najbardziej znane twarze na swoich obrazach, przedstawiając ich jako uchodźców. Galeria błyskawicznie obiegła media!

Kontrowersyjni przywódcy stali się tematem dla „Serii: Bezbronność” autorstwa Abdalla Al Omari.

Donald Trumph, Barack Obama, Władimir Putin, Francois Hollande i Nicholas Sarkozy, David Cameron czy przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un – to tylko niektóre z przykładów. Całą galerię do 6 lipca można oglądać w Ayyam Gallery w Dubaju.

#Barack #oil on #canvas 190x140cm #AbdallaOmari #painting #art #collector #Syria #Obama #homeless

Post udostępniony przez Abdalla Al Omari (@abdalla.al.omari)

Vlad” from #thevulnerabilityseries show. Oil-acrylic on canvas. On view at @ayyamgallery #dubai until July 6 #vladimirputin

Post udostępniony przez Abdalla Al Omari (@abdalla.al.omari)

Uwiecznieni w brudnych podkoszulkach, bezdomni, pozbawieni nadziei. Ich bezsilność jest bezsilnością tych, przed którymi zamyka się drzwi.

Abdalla Al Omari jest obecnie uchodźcą w Belgii. Malowanie portretów przywódców stało się dla niego rodzajem terapii i odreagowaniem na to, co dzieje się na świecie. Uważa to za rozbrojenie polityków, których uważa się za wszechmocnych.

Jak powiedział stacji CNN:

Bycie uchodźcą jest jak posiadanie guza w ciele. Nie masz z nim nic wspólnego, ale pozostanie w tobie do twojego ostatniego dnia. Lepiej nauczyć się z nim żyć.

Być jak uchodźca Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Danuta Awolusi

Redaktor goforworld.com. Pisarka i copywriterka. Więcej na www.danuta-awolusi.com