Bungee nad kanionem

Miłośnicy adrenaliny powinni zacząć rozglądać się za biletem lotniczym do Chin, gdzie zmontowano najwyższą na świecie platformę do skoków na bungee – 260 metrów nad ziemią!

Ale rekordowe setki metrów lotu pikującego to nie wszystko. Wspomnieć też trzeba o miejscu, w którym ulokowano platformę. Przytwierdzono ją mianowicie do szklanego mostu nad Wielkim Kanionem Zhangjiajie w prowincji Hunan. Tak, do tego szklanego mostu, który do końca ubiegłego roku również był rekordzistą w swojej kategorii, mając 430 metrów długości. Przerósł go inny chiński most ze szkła, zbudowany w Hongyagu (488 metrów).

Skoro jesteśmy przy rekordach, to odnotujmy, że w kategorii najwyższe platformy do skoków na bungee zdetronizowana została właśnie Macau Tower (233 metrów). Tak, to też u Chińczyków.


Platformę nad Wielkim Kanionem Zhangjiajie zamontowała firma Bungy China, której właścicielem jest Beau Retallick. Mogliście słyszeć o tym Australijczyków, pobił on bowiem rekord Guinnessa, oddając 158 skoków na bungee w ciągu… jednej doby.

Na razie z nowej atrakcji skorzystało tylko kilku skoczków w ramach testów. Teraz operator czeka na stosowne pozwolenia od chińskich władz. Daty oficjalnego otwarcia jeszcze nie podano.

Bungee nad kanionem Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Daniel Nogal

Copywriter, redaktor, autor powieści.