Budują arkę Noego! Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Budują arkę Noego!

Replika biblijnej arki powstaje w Kentucky. Choć nic nie zapowiada apokaliptycznego potopu, to właściciele spodziewają się tłumów zwiedzających – nawet półtora miliona rocznie. Pierwsi turyści wejść mają na pokład siódmego lipca.

– Kiedy ludzie myślą o arce Noego, najczęściej mają przed oczyma łódkę z inspirowanych Biblią książeczek dla dzieci – twierdzi Ken Ham, inicjator projektu. – Ale gdy zobaczą naszą replikę, zrozumieją, jak ogromny był to statek.

Ma 150 metrów długości, 50 metrów szerokości i wysokość ośmiu pięter. W środku 132 wystawy wyjaśniające, jak umieszczono na arce wszystkie lądowe zwierzęta. Bo kreacjonista Ben Ham historię o potopie traktuje całkiem dosłownie. Prawie czterystu robotników pracujących przy budowie arki podpisać musiało oświadczenie, że są praktykującymi chrześcijanami.

Na koniec jeszcze dobra wiadomość dla tych, którzy chcieliby wejść na pokład arki, ale do Kentucky mają trochę za daleko. W Europie podobny statek Noego jest już od dawna. Konkretniej w holenderskim mieście Dordrecht:

Budują arkę Noego! Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Daniel Nogal

Copywriter, redaktor, autor powieści.