Brazylia: szczyt epidemii Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Brazylia: szczyt epidemii

Brazylia w dramatycznej sytuacji – w poniedziałek (25 maja) wyprzedziła USA pod względem liczby zgonów na koronawirusa. Obecni do wielkich miast napływają mieszkańcy prowincji, szukający pomocy lekarskiej.

26 maja Uniwersytet Johna Hopkinsa ogłosił, że Brazylia stała się drugim krajem świata, najsilniej dotkniętym przez COVID. Na chwilę obecną (29 maja) rząd brazylijski podaje liczby: 439 tys. potwierdzonych zakażeń, 26 764 zgony i 193 tys. ozdrowień. IBOPE podaje jednak, że na podstawie szybkich testów, którymi objęto mieszkańców w 133 gminach, zarażonych jest aż 760 000 obywateli kraju, a rząd Brazylii nie podaje pełnych, oficjalnych danych.

 

 

W trzeciej fazie pandemii zagrożeni ludzie z prowincji zaczną napływać do regionów wielkich miast, które powinny być gotowe do ich przyjęcia, ponieważ brazylijskie wnętrze kraju, jest pozbawione niezbędnych środków i struktur – mówi tymczasowy szef brazylijskiego resortu zdrowia, gen. Pazuello.

 

Mieszkańcy faweli Mandela w oczekiwaniu na jedzenie i lekarstwa (kwiecień 2020)

Masowe groby w Brazylii

 

Brazylijski minister zdrowia informuje, że najgorsza sytuacja jest obecnie w południowo-wschodnim regionie kraju. Ogniskiem zakażeń jest Sao Paulo, gdzie mieszka 46 milionów ludzi.

Brazylia: szczyt epidemii Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Redakcja goforworld.com

goforworld.com poleca!