Bourdain w Wietnamie Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Bourdain w Wietnamie

Nowy szlak kulinarny nawiązuje do podróży, jaką słynny szef kuchni odbył dwa lata temu.

? Wizyta w Wietnamie zmieniła moje życie ? mówił Anthony Bourdain. ? Czułem się, jakbym przybył na inną planetę. Apetyczną planetę, która wessała mnie i nie chciał wypuścić.

?W Hołdzie Athony?emu Bourdainowi: Smak Wietnamu? to szlak turystyczny, na którym przewodnikiem jest Diep Nguyen z firmy Exotic Voyages. Wietnamczyk ten pracował z amerykańskim szefem kuchni przy realizacji wietnamskiego odcinka programu ?Parts Unknown?.

? To było doświadczenie jedyne w swoim rodzaju ? wspomina Diep Nguyen. ? Mogłem nie tylko poznać tego wyjątkowego człowieka, ale też obserwować, jak zakochuje się w moim pięknym kraju przy dobrym jedzeniu i ciekawych rozmowach.

Wycieczka śladami Bourdaina trwa dwa tygodnie. Zaczyna się w Sajgonie, w restauracji Com Nieu, czyli jednym z ulubionych lokali Amerykanina. Później rejs po Delcie Mekongu, zwiedzanie zabytkowych miast Hue i Hoi An, a na koniec ? Hanoi. To tam, w restauracji Bun Cha Huong Lien, Athony Bourdain jadł i rozmawiał z Barackiem Obamą. Wydarzenie to zostało upamiętnione w ten sposób:

Bourdain w Wietnamie Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Daniel Nogal

Copywriter, redaktor, autor powieści.