Błąd Google Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Błąd Google

Czasem błąd w Google może przysporzyć nie tylko kłopotów, ale i wprowadzić chaos. Tak się właśnie stało w przypadku turystów, którzy źle pokierowani, trafiają do małej norweskiej wsi Fossmork, zamiast na słynne Preikestolen.

Będąc w Fossmork także można zobaczyć piękne widoki, jednak miejsce to znajduje się aż o trzydzieści kilometrów od szlaku wiodącego na Preikestolen! Mały błąd? I wielkie zdziwienie, zarówno turystów, jak i mieszkańców.

Ci pierwsi nie zdają sobie sprawy, że znajdują się po przeciwnej stronie fiordu. Ci drudzy cierpliwie odsyłają całe rzesze podróżnych do właściwego miejsca. Wszystkim tłumaczą, gdzie się znaleźli i gdzie należy jechać. Codziennie rozmawiają z Amerykanami, Japończykami, Chińczykami. Niektórym Fossmork bardzo się podoba i chcą zostać na dłużej.

O sprawie dowiedział się rzecznik prasowy Google Norway, Helle Skjevold. Ekipa Google pracuje już nad poprawieniem błędu, tymczasem małe miasteczko w Norwegii stało się nagle sławne! Władze miasteczka uważają błąd aplikacji za zabawny i mają nadzieję, że popularność miasteczka będzie miała pozytywny wydźwięk.

Błąd Google Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Danuta Awolusi

Redaktor goforworld.com. Pisarka i copywriterka. Więcej na www.danuta-awolusi.com