Biżuteria ze smogu Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Biżuteria ze smogu

Dawno już doniesienia o smogu nie wywołały takiej fali przerażenia i kontrowersji. Kiedy słyszysz we własnym mieście: „Lepiej zostań w domu, twoje zdrowie jest zagrożone”, myślisz, że świat zwariował. Ale to nie świat, tylko ludzie i ich zanieczyszczenia. Teraz ludzie próbują to „odkręcić” i tak właśnie powstała Smog Free Tower…

Kiedy Daan Roosegaarde pojechał do Pekinu, zdziwił się, że z okiem hotelu na 32 piętrze widzi jedynie smog. To zdarzenie dało mu do myślenia i w niedługim czasie zaczął pracować nad urządzeniem, które realnie pomaga walczyć ze smogiem. Swoją pierwszą, siedmio metrową wieżę Smog Free Tower zainstalował najpierw w rodzinnym Rotterdamie, ale kolejną lokuje właśnie w Pekinie i Chinach.

Samo urządzenie jest naprawdę niesamowite! W ciągu zaledwie godziny oczyszcza trzydzieści tysięcy metrów sześciennych powietrza. Najbardziej szokujące jest jednak to, że zebrane zanieczyszczenia zostają przerobione na… biżuterię!

Badania wykazały, że wokół urządzenia powietrze jest o 75% czystsze, a sama wieża zużywa tyle prądu, co… czajnik elektryczny. Może jednak jest szansa na to, aby uratować ludzkość? Zobaczcie sami!

Biżuteria ze smogu Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Danuta Awolusi

Redaktor goforworld.com. Pisarka i copywriterka. Więcej na www.danuta-awolusi.com