Bizony | LIVE Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Bizony | LIVE

W naszym cyklu LIVE największą frajdę sprawia obserwowanie przyrody. Bez konieczności zrywania się bladym świtem i… przemierzania setek kilometrów. Dacie się namówić na odwiedziny u bizonów? I to w Kanadzie?

Bizony to w Ameryce Północnej wyjątkowi mieszkańcy. Największy ssak lądowy tamtych stron, niezmiennie zachwyca majestatem i jest bardzo ważnym ogniwem, kształtującym ekosystem. Ale nie tylko. Na całym obszarze Ameryki Północnej stanowi symbol „amerykańskości” i siły. Być może dlatego, że walki samców są naprawdę widowiskowe, a same bizony wydają się być… oazą spokoju.

Obecnie otacza się je szacunkiem, ale nie zawsze tak było. W XIX wieku polowania na te piękne zwierzęta doprowadziły niemalże do wyginięcia gatunku.

I chociaż aż 80% kanadyjskiej prerii, gdzie bizony żyły na wolności, zostało utracone, wciąż są miejsca, gdzie można je spotkać. Czasem może być to dosyć zaskakujące spotkanie.

https://www.instagram.com/p/BKg7d8ugzCE/?tagged=bison

Ale przenieśmy się do Kanady, gdzie w Grasslands National Park macie szansę zobaczyć bizony z bardzo bliska.

https://www.youtube.com/watch?v=lQIWPz2rBeg

Bizony wciąż można spotkać, co dla turystów jest wielką radością, dla kierowców utrapieniem. Bez względu na to, pozostaną one symbolem amerykańskości i jednym z cudów przyrody.

Bizony | LIVE Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Danuta Awolusi

Redaktor goforworld.com. Pisarka i copywriterka. Więcej na www.danuta-awolusi.com