Biegaj i buduj Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Biegaj i buduj

Tak się składa, że prawie cała redakcja goforworld.com to… biegacze. Nie tylko o modę chodzi. To prostu sport bardzo przyjazny dla podróżników. Biegać można wszędzie, zawsze. W Rzymie, Buenos Aires, Nowym Jorku. Jarek Kuźniar praktykuje to od dawna. Tym bardziej podobają nam się projekty, które poprzez bieganie pomagają coś budować. Piękna idea!

Krissy Moehl, Jeff Browning i Luke Nelson. Oto troje śmiałków, którzy przebiegli 106 mil (ponad 170 km) przez tereny Patagonii. Po co? Za każdą milę organizacja Conservacion Patagonica zapłaciła 1600$. Cały dochód przysłuży się budowaniu szlaku, który ma biec przez Patagonia Park w Aisén (Chile).

Park jest już otwarty. Ale budowa trasy ciągle trwa, a to niesamowite miejsce potrzebuje sporych nakładów finansowych, by przetrwać. Biegacze dali z siebie wszystko.

Great easy jog with @patagonia Yokohama crew before #MileforMile film at the store.

A post shared by gobroncobilly (@gobroncobilly) on

Akcja trwała do końca grudnia 2015. Kolejni biegacze dołączali się i – mila po mili – dorzucali swoje „trzy grosze”. To takie `budowanie poprzez bieganie`, które przywraca wiarę w ludzi i ich możliwości.

Biegaj i buduj Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Danuta Awolusi

Redaktor goforworld.com. Pisarka i copywriterka. Więcej na www.danuta-awolusi.com