Bezpłatna komunikacja w Luksemburgu Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Bezpłatna komunikacja w Luksemburgu

Korki, korki i jeszcze raz korki! A gdyby tak oszczędzić sporo pieniędzy, wybierając całkowicie darmowy transport publiczny?

Taki plan będzie można zrealizować jeszcze w tym roku w Luksemburgu. Władze ogłosiły, że od lata 2019 zostaną zniesione opłaty za przejazdy komunikacją miejską. To efekt spełniania obietnic wyborczych, jakie złożył rząd koalicyjny Xaviera Bettela, zaprzysiężony niedawno na kolejną kadencję.

Luksemburg to najmniejsze państwo Unii Europejskiej i równocześnie jedno z najbardziej zakorkowanych. Problem jest na tyle poważny, że wcześniej wprowadzono różne udogodnienia – od kilku miesięcy osoby do 20 roku życia już teraz korzystają z transportu publicznego za darmo.

pin

Skąd Luksemburg weźmie pieniądze na takie przedsięwzięcie? Częściowo budżet ma pochodzić ze środków, których nie trzeba będzie przeznaczać na pracę kontrolerów oraz druk biletów.

Idea bezpłatnej komunikacji miejskiej nie jest nowa. Jak podaje tyg. Polityka, również w Polsce aż 50 miast oferuje bezpłatne przejazdy. Trzymamy kciuki, by ten trend rozszerzał się na całą Europę!

Bezpłatna komunikacja w Luksemburgu Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Danuta Awolusi

Redaktor goforworld.com. Pisarka i copywriterka. Więcej na www.danuta-awolusi.com