Bezpieczne loty Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Bezpieczne loty

Rok 2017 okazał się podwójnie rekordowy, jeśli idzie o cywilne lotnictwo. Po pierwsze, najbardziej ruchliwy, po drugie zaś – najbezpieczniejszy w historii.

Jak wskazuje raport holenderskiej organizacji konsultantów lotniczych To70, lotów odbyło się o trzy procent więcej niż rok wcześniej, czyli… 35 milionów! Aż trudno to sobie wyobrazić. W każdym razie podczas tych wszystkich powietrznych rejsów doszło do 111 wypadków, a tylko dwa przyniosły ofiary śmiertelne. Nie były to jednak, podkreślmy od razu, wielkie katastrofy. Rozbiły się małe samoloty, zginęło trzynaście osób.

A którą linię lotniczą uznano za najbezpieczniejszą? Qantas, czyli narodowego przewoźnika Australii, który ostatnio tytuł ten zgarnia co roku. Zresztą uchodzi też za najbezpieczniejszą linię, gdy pod uwagę weźmiemy ostatnie sześć czy siedem dekad. Oczywiście nikt nigdy nie stracił życia na ich pokładzie.

Tymczasem na drogach całego świata ginie rocznie… ponad milion ludzi! Strach przed lataniem jest więc, jak widać, raczej słabo uzasadniony. O wiele, wiele bezpiecznej wybrać się w podróż samolotem niż samochodem czy nawet pociągiem. Chyba warto wziąć to pod uwagę przy planowaniu kolejnych wyjazdów.

Bezpieczne loty Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Daniel Nogal

Copywriter, redaktor, autor powieści.