Bezdomność po ateńsku Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Bezdomność po ateńsku

Bezdomność. Temat, który wydaje się odległy, a jednak wiąże się z każdą kulturą i każdym krajem.  My, co jakiś czas, piszemy na goforworld.com właśnie o ludziach, którzy nie mają swojej „przystani”. Być może podróżnik to właśnie taka osoba, która na chwilę pozostaje `bezdomna`- liczy na wsparcie ludzi, których napotka. Nawet pieniądze nie są w stanie zagwarantować, że w obcym miejscu poczuje się jak w domu. 

Ateny. Nie kojarzą się z bezdomnością, brudem, chorobą, poczuciem beznadziejności… Dla nas to raczej słodka idylla, wakacje, słońce i piękne zabytki.

Stolica Grecji cierpi z powodu ludzi biednych i bez dachu na pomoc. Dlatego postanowiono im pomóc – dosłownie za chwilę, na ulice Aten wyjadą specjalne busy organizacji transportu miejskiego. Ich trasa będzie wiodła przez wszystkie miejsca, gdzie bezdomnych jest najwięcej. Każdy będzie mógł wsiąść do maszyny i… wziąć prysznic, skorzystać z toalety lub otrzymać pierwszą pomoc.

Proponujemy pomoc bezdomnym i mamy nadzieję że już wkrótce dotrzemy także do innych grup społecznych w potrzebie…

mówi prezes OASA, Anastasios Tastanis.

Może w to lato uda się komuś z Was zauważyć busy wspomagające potrzebujących, dostrzec je wśród tłumu ludzi i masy atrakcji…

Bezdomność po ateńsku Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Danuta Awolusi

Redaktor goforworld.com. Pisarka i copywriterka. Więcej na www.danuta-awolusi.com