Bez laptopa w samolocie Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Bez laptopa w samolocie

Świat staje się coraz bardziej ostrożny. USA zabrania przewożenia w bagażu podręcznym laptopów, tabletów, a nawet czytników! Jak podaje Agencja Associated Press, zakaz ma obowiązywać na wszystkich bezpośrednich lotach do Stanów Zjednoczonych, a więc na przykład z Kairu, Ammanu, Kuwejtu, Casablanki, Rijadu, Abu Zabi Doha czy Dubaju.

Jak oświadczył rzecznik prasowy linii Emirates:

Dyrektywa [weszła] w życie z 25 marca 2017 r. i obowiązuje do 14 października 2017 r. Odnosi się ona do wszystkich pasażerów podróżujących z i do Stanów Zjednoczonych z Międzynarodowego Portu Lotniczego w Dubaju, niezależnie od tego, czy jest to podróż docelowa czy jedynie przesiadka.
Linie Emirates proszą, aby wszyscy pasażerowie podróżujący do Stanów Zjednoczonych pakowali wszelkie urządzenia elektroniczne większe niż telefon komórkowy / smartfon w bagażu rejestrowanym. (za: fly4free.pl)

Jedyne, co udało się wymyślić władzom linii lotniczej, to umożliwienie pracy na laptopach jeszcze przed startem samolotu. Podróżni mogą zgłosić swoje urządzenia, a kiedy samolot będzie przygotowywał je do startu, oddadzą je do specjalnej przechowalni. Po wylądowaniu sprzęt zostanie im zwrócony.

Czy bezpłatna usługa osłodzi gorycz pasażerów? Raczej nie, ale może da im chwilę wytchnienia od elektroniki? Szukajmu

Bez laptopa w samolocie Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Danuta Awolusi

Redaktor goforworld.com. Pisarka i copywriterka. Więcej na www.danuta-awolusi.com