Berlińskie skutery Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Berlińskie skutery

Dwieście elektrycznych skuterów, z których korzystać będą mogli mieszkańcy i turyści, trafi wkrótce na ulice stolicy Niemiec. Na razie – to tylko test, ale jeśli program się sprawdzi, publiczne skutery zadomowią się w Berlinie na dobre.

Każdy, kto skończył 21 lat i ma prawo jazdy (na samochód lub motocykl), będzie mógł wypożyczyć skuter w bardzo rozsądnej cenie: 3 euro za 30 minut, lub 20 euro za cały dzień. Ubezpieczenie? Wliczone.

Skutery rozpędzają się do 45 km/h, więc do wyścigów się nie nadają, ale na pewno wygodnie i szybko można przemieszczać się nimi po niemieckiej metropolii. Najbliższy dostępny pojazd będzie można znaleźć dzięki specjalnej aplikacji z mapą.

Do skutera, którego poziom baterii spadnie poniżej 20 procent, wyjeżdżać będzie obsługa. Dopóki nie zostanie naładowany, nie będzie widoczny w aplikacji. Nie trzeba więc bać się, że wsiądziemy na pojazd, który zaraz zgaśnie. Póki co jest to rozwiązanie tymczasowe. Jeśli projekt się sprawdzi, w Berlinie pojawią się kioski, w których w każdej chwili będzie można wymienić baterie.

Berlińskie skutery Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Daniel Nogal

Copywriter, redaktor, autor powieści.