Baśniowa wyspa

Spin-off 'Gry o Tron’ ma być kręcony w północnoirlandzkich wnętrzach i w szkockich plenerach.

W przyszłym roku na ekrany trafi ostatni sezon popularnego serialu fantasy, ale to nie znaczy, że na dobre pożegnamy się z Westeros. HBO zamówiło już pilot prequela, którego akcja toczyć się będzie tysiąc lat przed wydarzeniami pokazanymi w 'Grze o Tron’.

W październiku filmowanie zacznie się w Belfaście. Tamtejsze studio było wielokrotnie wykorzystywane przez serialową ekipę do kręcenia scen rozgrywających się w różnych wnętrzach. A co z baśniowymi krajobrazami, które są jednym ze znaków rozpoznawczych serialu o władzy i smokach?

Jak donoszą brytyjskie media, przedstawiciele HBO przeprowadzają zwiad na Skye, drugiej co do wielkości wyspie szkockiej. Wyspie, która „zagrała” w wielu produkcjach, wymieńmy choćby 'Gwiezdny pył’, ’47 roninów’ czy 'Króla Artura: Legendę miecza’. Biorąc pod uwagę magiczne krajobrazy, jakie oferuje Skye, nie może to dziwić.

Kiedy nowy serial trafi na ekrany i jaki będzie miał tytuł, jeszcze nie wiadomo. Ale można śmiało zakładać, że przyciągnie on na szkocką wyspę rekordową liczbę turystów. HBO nie raz już pokazało, jaką moc ma w tym zakresie.

Baśniowa wyspa Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Daniel Nogal

Copywriter, redaktor, autor powieści.