Balet na niebie Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Balet na niebie

Podczas naszej islandzkiej wyprawy po zorzę Karol Wójcicki nie próżnował. Parę dni temu usłyszałam od niego, że zorza zawsze będzie fascynować, to zawsze zjawisko, które obezwładnia. A cierpliwi mają szansę pokazać później film ? bez żadnych efektów specjalnych, a jednak bardziej magiczny niż ekranizacje Tolkiena!

Karol na swoim fanpejdżu napisał:

Czy zastanawialiście się kiedyś jak wygląda zorza polarna? Nie na zdjęciach, ani nie na animacjach timelapse – jak wygląda tak naprawdę? Odpowiedź znajdziecie w poniższym filmie!
“Światła północy” to zapis moich obserwacji zorzy polarnej nad Islandią dokonanych podczas wyprawy z Goforworld.
Wykorzystując Sony A7s wraz z jasnymi obiektywami Sigma ART miałem możliwość nagrania “życia” zorzy w czasie rzeczywistym – bez przyspieszeń. Tak właśnie wygląda to zjawisko gdy obserwuje się je z okolic okołobiegunowych naszej planety.
Film powstał w ekstremalnie niesprzyjających warunkach pełni Księżyca i minimalnej aktywności słonecznej. Jednak obserwacje w czasie pełni były jak najbardziej zamierzone – dzięki temu pod zorzą możecie podziwiać przepiękne krajobrazy tej niezwykłej wyspy.

Niezwykły materiał, który wymagał wiele pracy i cierpliwości. Za to każda minuta zamknięta w obiektywie daje teraz wielką frajdę?

Film ma na facebooku już kilkadziesiąt udostępnień. Wywołuje zachwyt: ?Niczym niebo tańczące w ogniu?, ?Magiczny taniec świateł na niebie.. coś pięknego?, ?Piękny film 🙂 na żywo Islandia jeszcze piękniej wygląda. Byłam, widziałam i polecam?.

No właśnie. Jeżeli chcecie zobaczyć cuda Islandii na własne oczy, w czerwcu jest taka szansa. Ostatnie miejsca czekają! [zapisz się]

Balet na niebie Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Danuta Awolusi

Redaktor goforworld.com. Pisarka i copywriterka. Więcej na www.danuta-awolusi.com