Bajkowy pałac Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Bajkowy pałac

Na przekór pogodzie, przytłaczającym obrazkom za oknem i zimie uciekamy myślą do miejsca, w którym rządzi kolor. Pałac, jak ze snów, który istnieje naprawdę, stał się dumą Portugalczyków.

W Sintrze to chyba najbardziej rozpoznawalny punkt miasta. Barwne serce, czyli Pałac Pena. Czym zaskarbił sobie uwielbienie podróżników z całego świata?

Palácio Nacional da Pena to mieszanka stylów architektonicznych i równocześnie romantyczna kombinacja kolorów. Narodowy zabytek, wpisany na światową listę dziedzictwa UNESCO. Powstał w latach 1839-1850na miejscu XV-wiecznego klasztoru Hieronimitów.

Nie wszyscy uważają go za arcydzieło. Dla niektórych to uosobienie kiczu i kiepskiego gustu, bo barwne kafelki, bajkowe smoki i wymuskane detale kojarzą się raczej z Disneyem niż wielką sztuką.

Nie zmienia to faktu, że zarówno pałac, jak i otaczający go park ściągają rzesze podróżników, którzy chcą nasycić oko kolorem i baśniowością tego miejsca. Wstęp dla osoby dorosłej to 13 euro. Czy to wygórowana cena za spełnienie dziecięcego marzenia o tęczowym zamku?

Bajkowy pałac Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Danuta Awolusi

Redaktor goforworld.com. Pisarka i copywriterka. Więcej na www.danuta-awolusi.com