Austria, niezmiennie doskonałe miejsce podróżnika Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Austria, niezmiennie doskonałe miejsce podróżnika

Kiedy mówimy: Austria, przed oczyma stają nam zabytkowe miasta, piękne krajobrazy, a to wszystko jest okraszone dumą, dostojeństwem, szykiem. Zdecydowanie, Austria ma w sobie sztywną elegancję, ale wystarczy wychylić nos poza szlak, by przekonać się, jak bardzo może zaskoczyć. Alpy, zielone tereny, urokliwe miasteczka, jeziora – nie tak łatwo okiełznać ten przepiękny kraj!

Austrię poznajmy od zupełnie nowej strony. Tak, trzeba zobaczyć Wiedeń i wybrać się w Alpy, ale to nie wystarczy. Największy smak ucieknie i zostaną jedynie sztampowe wspomnienia. Spróbujmy więc wszystkiego po trochu.

#1 Szlakiem wina, czyli bajeczny Burgenland

Austria i wino? To wcale nie takie oczywiste! Jeżeli jednak chcecie wybrać się na nietypowy urlop do Austrii, Burgenland oszołomi was smakiem szlachetnych trunków i widokami, jak z bajki. Jeśli można zakochać się od pierwszego wejrzenia, to tradycyjne, malownicze gospodarstwa i winnice, rozsiane wśród wzgórz, skradną wasze serca. Nazywamy je Buschenschanki. Wystarczy stanąć na dowolnie wybranym pagórku, by rzucić okiem na zapierający dech w piersiach widok. Zielone wzgórza, zalane słońcem. A do tego lampka truskawkowego uhudlera, przepyszne jedzenie i wyjątkowa atmosfera biesiady i spokoju.

#2 Szlakiem wodospadów

Jeśli mowa o malowniczych widokach, trzeba koniecznie zajrzeć do gminy Krimml. Mieszka tu zaledwie kilkaset osób, ale oszałamiające wodospady sprawią, że nie zapomnicie tego miejsca. Trzy osobne pagórki, z których najwyższy ma aż 140 metrów (jest jednym z najwyższych w Europie), układają się w zjawiskową kaskadę wód. Otoczone zielonym lasem, stanowią cud przyrody, który można podziwiać całymi godzinami!

#3 Szlakiem wąwozów – Liechtenstein i Raggaschluch

Nie zwalniamy tempa! Austria to prawdziwa kraina wąwozów. Niektóre z nich są naprawdę niezwykłe. Wąwóz Liechtenstein to skalny cud natury, który znajdziemy w regionie Wysokich Taurów. Kanion w Alpach to dreszcz emocji, zwłaszcza, jeżeli wejdziemy w sam środek naturalnego, mrocznego korytarza. Poruszając się specjalnie przygotowaną, drewnianą kładką, można przeżyć świetną przygodę, podziwiając grę światła słonecznego, soczyste mchy i surowe skały.

Nie mniejsze wrażenie robi inny skalny wąwóz Austrii, czyli Raggaschlucht. Jego głębokość dochodzi do 200 metrów, a w środku buszuje rwący strumień. Tu również będziecie się mogli poruszać drewnianą kładką.

#4 Szlakiem miast: Salzburg i Wiedeń

Jeszcze zanim odwiedzicie szlachetny Wiedeń, warto zobaczyć mniej rozrywane, a równie urokliwe miasto, czyli Salzburg. Oczaruje was ilością zabytków, między innymi średniowieczną twierdzą Hohensalzburg i renesansową posiadłością pałacowo-ogrodową Hellbrunn.

Na koniec oczywiście Wiedeń! Miasto znane z imponujących zabytków architektury, licznych muzeów i zamków, znaczący ośrodek kultury europejskiej.

Podziwiając stolicę, oderwijcie się na chwilę od wciągającego miasta i pojedźcie do Baden. Gorące źródła to jedno, ale warto także zobaczyć przecudne ogrody i parki zdrojowe. Miłośnicy zabytków również nie będą rozczarowani: gotycka świątynia, ruiny zamków i przepiękne kamienice na pewno zaspokoją ich ciekawość.

#5 Szlakiem widoków – Grossglockner Hochalpenstrasse

Wybierając się do Austrii zimą, postawcie na wyjątkową trasę widokową Grossglockner Hochalpenstrasse, liczącą sobie 48 km długości (w tym 36 zakrętów). To, co zobaczycie po drodze, całkowicie was urzeknie. Punkty widokowe, zapierające dech w piersiach, z możliwością zatrzymania się i ruszenia pieszym szlakiem z widokiem na góry… Najwyższy punkt całej trasy to Edelweißspitze, znajdujący się na poziomie 2.571m n.p.m.

Austria to prawdziwa, całoroczna perła! Warto ruszyć w podróż, wybierając nieco mniej znane, ale zachwycające miejscówki.

Austria, niezmiennie doskonałe miejsce podróżnika Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Redakcja goforworld.com

goforworld.com poleca!