Austria? Najlepiej na rowerze! Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Austria? Najlepiej na rowerze!

Jeśli chcesz poczuć smak wolności i poczuć, że naprawdę żyjesz, wsiądź na rower i podziwiaj Austrię z perspektywy dwóch kółek. To jeden z najlepszych sposobów na poznanie tego wyjątkowego regionu, bo Austria słynie z najpiękniejszych tras rowerowych na świecie. Wybraliśmy kilka z nich, które naszym zdaniem łączą w sobie ducha sportu, cudowne widoki, a nawet bezcenną lekcję historii.

Szlak rowerowy Tauernradweg

Obfituje w pejzaże, które zapamiętacie na długo! Łącznie przed wami około 270 km. Zaczniecie od widowiskowych wodospadach Krimmler, które opadają w dół trzema potężnymi kaskadami. Trasa będzie was wiodła u stóp Wysokich Taurów, przez region Pinzgau i zaprowadzi was do Salzburga, skąd zaczniecie zataczać krąg, by wrócić do punktu wyjścia. Ścieżki są naprawdę komfortowe, bo aż 90% to trasy rowerowe. Po drodze będzie na was czekało aż 50 hoteli, które są przyjazne dla rowerzystów. Oczywiście trasę uatrakcyjniają piękne zabytki, m.in. wąwóz Liechtensteinklamm, jaskinie lodowe Eisriesenwelt lub zamek Hohenwerfen.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Michael Kolkmann (@herrkolkmann)

Szlak przez Pojezierze Salzburskie

Jeśli kochacie ogrody, świeże zioła i naturę, to dla was wyjątkowa opcja. Szlak widzie przez najpiękniejsze ogródki zielarskie, położone w gminach Pojezierza Salzburskiego. Będzie mieli okazję jechać nową wersją trasy, wiodącą wokół jezior Trumer Seen i Wallersee. Po drodze zatrzymacie się w gospodarstwach rolnych, w których zakosztujecie pysznej, regionalnej kuchni. Sam szlak nie jest zbyt wymagający – to zaledwie 41 km, w tym 491 m wysokości, dlatego to świetna opcja dla rodzin z dziećmi. Specjalnie dla młodszych, na szlaku przygotowano punkty z zagadkami, ale i tak największe wrażenie zrobią na was „wyspy ziołowe” w Berndorf i Perwang.

Trasa `Alpe Adria`, czyli z Salzburga nad morze

Przed wami przepiękny, malowniczy szlak i aż 410 km do pokonania. Punktem początkowym będzie Salzburg, z którego wyruszycie doliną rzeki Salzach oraz Gasteinertal aż do Böckstein. Tutaj mały przerywnik – kilkuminutowa podróż pociągiem, by znów ruszyć dalej, docierając aż do granicy włosko-austriackiej. Po włoskiej stronie szlaku dotrzecie do miejscowości Grado, położonej nad Morzem Adriatyckim. `Alpe Adria` to nowa trasa, w której połączono istniejące już szlaki wraz z zupełnie nowymi. Efekt zachwyci każdego, kto kocha podróżować rowerem.

Szlakiem Zimnej Wojny

Na granicy Austrii i Węgier powstała ścieżka rowerowa, która nie ma służyć wyłącznie rekreacji czy podziwianiu cudów przyrody. To szlak historii, konkretnie czasów Zimnej Wojny. Jak opowiada Jarosław Kuźniar w reportażu Onet On Tour: „To próba wytłumaczenia historii w bardzo porosty sposób wytłumaczenia historii”. Na trasie zobaczymy między innymi bunkier obronny do ochrony przed bombami powietrznymi, a także całą fortyfikację, zrekonstruowaną na wzór systemu south-east wall, który był zbudowany pomiędzy Bratysławą, Presiburgiem i Austrią.

 

 

Bez względu na to, którą trasę wybierzecie, pamiętajcie, że w Austrii dzieci do 12 lat muszą obowiązkowo jeździć w kasku na głowie i muszą poruszać się na szlakach pod opieką dorosłych. A poza tym? Nie wahajcie się ruszyć w podróż marzeń. I to na rowerze!

Austria? Najlepiej na rowerze! Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Redakcja goforworld.com

goforworld.com poleca!