Arktyka na jeden dzień Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Arktyka na jeden dzień

Norwegia ma swoją moc. Surowa i piękna jest wyzwaniem dla Podróżnika. To właśnie tam znajdziemy Spitsbergen, wyspę na Morzu Arktycznym. Brzmi mroźnie, ale warunki bywają tam zróżnicowane, w zależności od pory roku. Nie ma wątpliwości: Spitsbergen to wielka przygoda. Zobaczcie sami.

Jak wygląda życie w miejscu, gdzie jeden dzień może stanowić wyzwanie? Jak płynie tam czas? Jak radzą sobie śmiałkowie, którzy porzucają wygody na rzecz surowej, dzikiej przyrody?

d1d2

Wszystko da się przetrwać. Tomasz Wasilewski, meteorolog, podróżnik, i przewodnik goforworld.com, który spędził tam trzy tygodnie, ma na ten temat swoje zdanie. Spitsbergen to miejsce dla cierpliwych, odpornych i naprawdę ciekawych świata. Tak twierdzi i przekazuje nam zdjęcia, które stanowią doskonałą ilustrację tych słów.

Nawet najtwardsi mogą się zmęczyć – sztormy i kapryśna pogoda dają w kość. Bywają nie do zniesienia.

d3d4d5

Już kiedyś gościliśmy u nas gości spod bieguna… Piotrek Andryszczak opowiadał wówczas:

W Arktyce pogoda dyktuje tempo życia. Można to zaobserwować na przykładzie budzącego się życia w tundrze na początku arktycznego lata. Dla nas dobra pogoda to nie było +30’C i słońce, a niewielki wiatr i brak opadów deszczu czy śniegu. Wszelkie prace terenowe musiały na to poczekać.

No właśnie. Przyroda dyktująca warunki życia… Zobaczcie sami, jak może to wyglądać!

Fot.: Tomasz Wasilewski, Meteorolog, podróżnik, przewodnik goforworld.com