Anglojęzyczny świat Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Anglojęzyczny świat

Polacy świetnie sobie radzą z językiem angielskim. Jak pokazuje najnowszy raport EF EPI, na tle Europy zajmujemy całkiem wysoką pozycję. Co nas motywuje? Podróże? Praca?

Angielski, czyli łacina świata. Prawie wszędzie się dogadamy, choć? no właśnie. Zdarzają się miejsca, gdzie niekoniecznie najsłynniejszy język świata stanie się nicią porozumienia.

Spośród około 1,5 miliarda osób, które mówią po angielsku, mniej niż 400 milionów osób używa angielskiego jako języka ojczystego. Oznacza to, że ponad 1 miliard używa angielskiego, jako ?second language?. Mówiąc najprościej: trzeba się go było nauczyć.

Najnowszy raport EF EPI pozwala sprawdzić, jak obecnie wygląda sytuacja językowa w Europie. Gdzie uplasowała się Polska?

Fot. EF English Proficiency Index

Wysokie, dziesiąte miejsce! Jednak nie tylko Europa wiedzie prym, jeżeli chodzi o doskonałą znajomość języka angielskiego. Jako drugi język używa się też go w wielu krajach azjatyckich. Na szczycie rankingu znajdziemy m.in. Singapur, Malezję i Filipiny.

Fot. EF English Proficiency Index

A Ameryce Łacińskiej z językiem angielskim doskonale radzą sobie Argentyńczycy, Dominikańczycy i Urugwajczycy, a na kontynencie afrykańskim prym wiodą Marokańczycy.

Fot. EF English Proficiency Index

Co nas motywuje? Przede wszystkim praca i kontaktu biznesowe, ale również chęć poznawania obcych kultur i nowoczesne media.

Anglojęzyczny świat Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Danuta Awolusi

Redaktor goforworld.com. Pisarka i copywriterka. Więcej na www.danuta-awolusi.com