Alfabet drzew Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Alfabet drzew

Choć Nowy Jork to wielka metropolia, można tam znaleźć kilka zielonych przestrzeni – tak bardzo potrzebnych w mieście. Zapewne jednak nie wiedzieliście, że nowojorskie drzewa od pewnego czasu mają swój własny… alfabet! 

Artystka Katie Holton We współpracy z New York Parks stworzyła projekt New York City Tree Alphabet. To sposób na poszerzenie wiedzy odnośnie ekologii, zwiększenie świadomości na temat zmian klimatycznych i promowanie zaangażowania w lokalną ochronę obszarów miejskich. Brzmi poważnie, ale chodzi o to, by pamiętać, jak ważna jest zieleń, zwłaszcza w dużych miastach.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Katie Holten ? (@katieholten)

Każdej literze alfabetu przypisano drzewo, które ją reprezentuje. Większość gatunków rośnie obecnie w Nowym Jorku, ale niektóre będą musiały zostać w przyszłości sprowadzone ze względu na zmiany klimatyczne.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Katie Holten ? (@katieholten)

Czy wy też możecie przyłączyć się do zabawy? Tak! TUTAJ pobierzecie bezpłatnie czcionkę, która pozwoli wam zapisać nazwy w nowojorskim alfabecie drzew. Poniżej zobaczycie, jak wygląda goforworld.com w tym alfabecie ?

Alfabet drzew Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Danuta Awolusi

Redaktor goforworld.com. Pisarka i copywriterka. Więcej na www.danuta-awolusi.com