Ale Meksyk! Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Ale Meksyk!

Meksyk: rajskie widoki, wyraziste kolory, palące słońce, plaże, dobre jedzenie. Do tego ciekawa, egzotyczna kultura. Czy to przepis na udaną wyprawę? Tylko pod warunkiem, że zechcemy dowiedzieć się więcej i zejść poza utarty szlak. Meksyk to przecież coś więcej niż tylko wakacyjny kierunek, idealny także w czasie pandemii.

Lokalsi – zawsze z uśmiechem

O mieszkańcach Meksyku krążą różne mity. Często skrajne. Jedni uważają lokalsów za zawsze uśmiechniętych i radosnych, inni obawiają się, że w kraju może być niebezpiecznie. Ten drugi obraz ma związek z działalnością karteli narkotykowych. I choć przestępczość w Meksyku nadal istnieje (jak w każdym innym kraju), a kartele kontrolują na przykład uprawy awokado, to jednak nie jest to kompletny obraz tego pięknego kraju! Ludzie rzeczywiście są tu bardzo otwarci i przyjaźnie nastawieni. Chętnie rozmawiają, więc jeżeli lubicie poznawać nowe osoby, Meksyk będzie dobrym miejscem do nawiązywania znajomości. Warunek? Duży szacunek do drugiego człowieka, jego kultury i tego, co nam oferuje.

 

Jedzenie

Jadąc do Meksyku, warto otworzyć się na nowe smaki i w ten sposób wytyczać swoje ścieżki. Kulinarnie, Meksyk to inny świat – pełen wyrazistych smaków, kolorów, i zapachów. Słynne tacos, podawane z grillowaną wieprzowiną, kolendrą, świeżą cebulą i ananasem na pewno was zachwycą. Z resztą, odmian tacos jest cała masa, podobnie jak quesadilli, wypełnionych różnymi dodatkami. Potrawy, które znamy z polskich knajp w meksykańskim stylu, mogą tu smakować inaczej. Przede wszystkim: lepiej. Będziecie mogli skosztować guacamole, sopes (rodzaj ciasta ze świeżymi dodatkami na słono), czy meksykańską potrawę śniadaniową, czyli chilaquiles złożona z nachosów, cebuli, sosu i mięsa lub jajek. Może nawet skusicie się na jadalne owady? A jeśli chodzi o coś na słodko – w Meksyku uraczycie się hiszpańskim churros.

 

Kultura

Plaże, knajpki i bary to jedno, ale Meksyk to również wspaniała i bardzo ciekawa kultura. Starożytne ruiny Majów czy Azteków to coś, co musicie zobaczyć. I warto poświęcić na to czas, rezygnując z całodziennego plażowania. Warto zajrzeć do stref archeologicznych: Chichen Itza, Tulum i Coba. Czekają na was również ruiny Chichen Itza – ruiny prekolumbijskiego miasta, czy miasto Majów o nazwie Uxmal.

 

Zabawa

Jeżeli planujecie polecieć do Meksyku tylko po to, by korzystać z pięknych plaż, to… zmieńcie plany i wyjdźcie na ulicę, by się bawić! Życie tam tętni 24 godziny na dobę. Muzyka, tańczenie salsy, rozmowy, picie lokalnych drinków. Właśnie tak poznacie ten piękny kraj najlepiej.

 

Ale Meksyk! Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Redakcja goforworld.com

goforworld.com poleca!