Dlaczego warto jechać do Albanii? Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Dlaczego warto jechać do Albanii?

Albania jest miejscem stosunkowo nowym na turystycznej mapie świata i nie do końca też poznanym. Długa izolacja spowodowana komunistycznym reżimem Hodży sprawiła, że kraj dopiero niedawno został doceniony przez miłośników wypoczynku.

 

 

Fakt, że Albania położona jest nad dwoma morzami, Jońskim i Adriatyckim oraz ma na wybrzeżu ponad 300 słonecznych dni w roku, czyni ją idealnym miejscem na urlop. Jednak nie zapominajmy, że ponad 70 proc. tego kraju stanowią góry i to właśnie w nich skrywa się prawdziwy duch Albanii!

 

 

To kraj z trudną, ale wartą poznania historią, pięknymi pomnikami kultury, ale przede wszystkim niesamowitą przyrodą. Góry, rzeki, jeziora i kaniony tworzą mozaikę krajobrazu, która zapiera dech w piersiach. Siły do eksplorowania zakątków zapewnia pyszna, lokalna kuchnia – łączy ona receptury typowo bałkańskie, tureckie, włoskich i greckie. Do tego zachęcające są również ceny, jeszcze przystępne w porównaniu do innych krajów Europy.

 

 

Najlepszy czas na poznanie Albanii jest właśnie teraz, kiedy jeszcze nie przesiąkła masową turystyką. Miejcie oczy, uszy i serca szeroko otwarte – jeśli tylko wyjdziecie poza utarty szlak, kraj pokaże Wam swoje uroki i pozostawi przepiękne, autentyczne wspomnienia.

 

Dlaczego warto jechać do Albanii? Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Krystyna Mrugalska

Przewodniczka Goforworld [SPRAWDŹ]