Alaska to bohater Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Alaska to bohater

Alaska to marzenie, które w głowach podróżników goforworld.com pojawiło się już dawno. Być może właśnie wtedy, gdy po raz pierwszy zobaczyli ją na wielkim ekranie. Robi niesamowite wrażenie! I bynajmniej, nie jest tylko tłem

„Przystanek Alaska” – kto nie zna tego serialu? Małe miasteczko Cicely, które dla wielu stało się uosobieniem Alaski. 839 mieszkańców. Piękne widoki, zapierająca dech w piersiach przyroda. Jedno tylko się nie zgadza: miasteczko nie istnieje, a serial kręcono w Kanadzie.

Bardziej realny, równie zachwycający obraz Alaski, można znaleźć w obrazie Seana Penna „Wszystko za życie”. Główny bohater Chris, to ktoś, kto odrzuca wszelkie dobra doczesne na rzecz poznania tego, co dzikie i pierwotne. Zgodne z naturą. Taka właśnie jest Alaska, która staje się celem podróży…

Na Alaskę wybrały się także gwiazdy. Nicolas Cage w filmie „Polowanie na łowcę” ściga mordercę, który działa właśnie na terenie Alaski. Z kolei Sandra Bullock w komedii „Narzeczony mimo woli” odnajduje na Alasce miłość.

Bez względu na to, czy mamy do czynienia z komedią romantyczną czy thrillerem – pejzaże Alaski po prostu rozbrajają. I zaczynają grać pierwsze skrzypce. Wielkie przestrzenie, dzika przyroda, górski klimat, wyzwanie.

Jak napisał kiedyś dla goforworld.com Adrian Gronek:

Alaska jest tak niewyobrażalnie intensywna, wielowymiarowa i bogata, że nie sposób jej się oprzeć. Jasne, trzeba lubić ten geograficzno-mentalny kierunek, jakim jest Północ, ona na pewno pociąga specyficznych ludzi. Może właśnie o przyciąganie tu chodzi? Jakąś bliską relację, jakiś związek, takie hmmm… Wiesz, co mam na myśli. Albo się to czuje, albo nie, ale na pewno nie jest to jednorazowa przygoda. Ja wróciłem, choć moja pierwsza wyprawa – mówiąc delikatnie – nie należała do łatwych, i powracać zamierzam.

Alaska to bohater Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Danuta Awolusi

Redaktor goforworld.com. Pisarka i copywriterka. Więcej na www.danuta-awolusi.com