Podcast: Alaska. Swoje trzeba przejść Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Podcast: Alaska. Swoje trzeba przejść

Pierwsza odsłona Newsweek Smart Traveling to opowieść Adriana Gronka. W zasadzie każda podróż na Alaskę jest niezwykła, ale Adrian przeszedł ją samotnie, napotykając na swojej drodze mnóstwo trudności i wyzwań. Dzisiaj, po latach, wciąż wspomina ją z dużą emocją. Przeczytajcie lub posłuchajcie.

 

 

 

Czy Alaska to jego miłość?

Oczywiście, że się zakochałem, bo Alaska jest tak niewyobrażalnie intensywna, wielowymiarowa i bogata, że nie sposób jej się oprzeć – opowiadał kiedyś na łamach goforworld.com – Jasne, trzeba lubić ten geograficzno-mentalny kierunek, jakim jest Północ, ona na pewno pociąga specyficznych ludzi. Może właśnie o przyciąganie tu chodzi? Jakąś bliską relację, jakiś związek, takie hmmm… Wiesz, co mam na myśli. Albo się to czuje, albo nie, ale na pewno nie jest to jednorazowa przygoda. Ja wróciłem, choć moja pierwsza wyprawa – mówiąc delikatnie – nie należała do łatwych, i wracam cały czas.

Wraz z serią tekstów dla wirtualnego wydania magazynu Newsweek, zespół studia nagraniowego Voice House przygotował również towarzyszące videocasty. Rozmowa Jarosława Kuźniara i Adriana to godzinna pogawędka dwójki ludzi, którzy znają Alaskę i wciąż za nią tęsknią. Tak, jak Adrian.

Tęsknię. Tęsknię za emocjami, tęsknię za przestrzenią. Chociaż jestem w zupełnie innym momencie życia, bo Alaska była dla mnie takim etapem przygodowym w życiu, który kosztował mnie bardzo dużo, któremu było podporządkowane też moje życie osobiste. (…) Dzisiaj, kiedy myślę sobie o tamtych wrażeniach, patrzę na to jak na film, wielu ludzi porównywało tę historię.

 

 

 

Inspirująca opowieść zawarta w formie podcastu. Dajcie się ponieść i przenieście się oczyma wyobraźni bardzo daleko… I czekajcie na więcej, bo już niebawem Szymon Opryszek opowie wam o kryzysie wodnym, a Karol Wójcicki o zorzy polarnej.

 

Podcast: Alaska. Swoje trzeba przejść Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Redakcja goforworld.com

goforworld.com poleca!