Alaska: dom do nieba Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Alaska: dom do nieba

Alaska jest inspirująca. I często gromadzi ludzi, którzy mają równie inspirujące pomysły. Niesamowite pejzaże sprzyjają kreatywności, co może stać się odpowiedzią na pytanie, dlaczego wzięty adwokat buduje dom, sięgający chmur. Naprawdę.

 

on

 

Phillip Weidner na co dzień pracuje w kancelarii adwokackiej. Jednak architektura to jego wielka miłość, której oddaje się niemalże w całości. Dowodem niech będzie wieża Goose Creek. Ma 185 metrów. Phillip buduje ją już od kilkunastu lat, ale finał wydaje się być coraz bliżej.

Wchodząc na sam szczyt swojej niesamowitej budowli, Phillip ma widok na Denali. Dla niego wieża jest symboliczna – uważa, że właśnie tak ludzie powinni się piąć w życiu. Zawsze do celu, mierząc jak najwyżej.

Talkeetna, miasteczko, w którym powstaje wieża, wydaje się być spokojne, ale miało już swój rozgłos w publicznych mediach. W 2012 roku ogłoszono, że burmistrzem jest kot. Pół żartem, pół serio, ale Alaska ma swoje niezwykłe historie, natomiast Goose Creek staje się dla podróżników obowiązkowym przystankiem! Zobaczcie to na własne oczy…

Alaska: dom do nieba Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Danuta Awolusi

Redaktor goforworld.com. Pisarka i copywriterka. Więcej na www.danuta-awolusi.com