A na deser – marihuana Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

A na deser – marihuana

Mieszkańcy Denver mają coraz bardziej liberalne podejście do palenia konopi indyjskich.

Dwa lata temu w Kolorado zalegalizowano sprzedaż marihuany do celów, jak to się określa, rekreacyjnych. Teraz w stolicy tego stanu posunięto się jeszcze dalej: w życie weszły przepisy pozwalające na palenie w barach i restauracjach.

Zwolennicy nowego prawa tłumaczą, że chodzi przede wszystkim o turystów. Ci przybywają do Kolorado tłumnie, a wielu nie tylko po to, żeby obejrzeć tutejsze kaniony. Gdy jednak kupią to, co w ich sąsiedztwie jest nielegalne, często nie mają gdzie nacieszyć się zakupem i palą na chodniku czy w parku. Teraz będą mogli kulturalnie usiąść w restauracji albo w barze.

No, ale nie tak od razu. Bo bar, żeby na to pozwolić, musi najpierw uzyskać zgodę mieszkańców okolicy. A z tym bywa różnie. Wiele osób może nie być zachwyconych tym, że pod ich domami kręcić się będą turyści, będący pod wpływem zarówno marihuany, jak i alkoholu jednocześnie.

Trzeba też zaznaczyć, że nowe przepisy umożliwiają palenie, ale nie sprzedaż marihuany w tym samym miejscu, gdzie sprzedaje się jedzenie czy napoje. Czy to będzie kolejny krok…?

A na deser – marihuana Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Daniel Nogal

Copywriter, redaktor, autor powieści.