9 książek pod choinkę i nie tylko Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

9 książek pod choinkę i nie tylko

Książka jako świąteczny prezent to zawsze doskonały pomysł. Jednak w czasie pandemii, gdy możliwości wyruszenia w świat są mocno ograniczone, książka podróżnicza jeszcze bardziej zyskuje na wartości. Nie ma nic przyjemniejszego, niż zatopić się na chwilę w lekturze i poznawać nowe miejsca w wyobraźni. To przecież najlepszy wstęp do tego, by później samemu wyruszyć w podróż!

Oto nasze propozycje publikacji, które na pewno będą strzałem w dziesiątkę. Zróbcie prezent sobie lub komuś, przy dowolnej okazji!

#1 Martyna Skura, „Podróże na własnej skórze”, wyd. Wielka Litera [Kupisz tutaj]

Martyna to kobieta, która widziała kawał świata i może się podzielić ogromnym doświadczeniem podróżniczki. Plus energii ma tyle, że mogłaby obdzielić nim pluton wojska. To nie jest dziennik z podróży w stylu „wstałem o 6 rano, zjadłem jajecznicę, zwinąłem namiot i pojechałem dalej”. Nie rzuciłam również korpo i nie pojechałam w podróż dookoła świata. Książka zbiera ponad 9 lat podróżniczych doświadczeń moich oraz innych kobiet spotkanych po drodze. W książce poruszam tematy budowania domu i zaczynania nowego życia w nowym miejscu, bezpieczeństwa, codzienności w raju, odkrywania w sobie kobiecości na nowo w podróży, zdrowia, relacji miłosnych, przyjacielskich i rodzinnych, oraz o powrotach, które nigdy nie są łatwe. Pokazuję, że raj nie zawsze jest rajski, że podróżowanie nie zawsze jest jak z Instagramu, mięsa swoje ciemne strony – opowiedziała w wywiadzie dla goforlworld.com.

#2 Monika Grzelak, „Kandiana”, wyd. Burda Media Polska [Kupisz tutaj]

Kanada od zawsze była miejscem niezwykłym – zarówno dla nas, Europejczyków, jak i Amerykanów. Dzika, przepastna, zachwycająco piękna, a jednocześnie bardzo nowoczesna. Kraina kontrastów. Monika mieszka w Kanadzie od lat i opowiada o niej naprawdę zajmująco: Napisanie książki było nie lada wyzwaniem i kosztowało mnie naprawdę dużo żmudnej pracy. Był to jednak proces, który jeszcze bardziej przybliżył mnie do Kanady i obudził we mnie jeszcze większy apetyt na odkrywanie teg kraju i dzielenie się swoimi doświadczeniami z innymi ludźmi. Poza tym, książka jest dla mnie pewnym podsumowaniem 9 lat życia w Kanadzie. Stąd nie mogę doczekać się nowych przygód, które mam nadzieję są ciągle przede mną. [więcej w wywiadzie].

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Monika Grzelak (@oh_kanada_)

#3 Karol i Aleksandra Lewandowscy „Niesamowita Polska” [Kupisz tutaj po Nowym Roku, bo nakład się wyczerpał].

Polska jest najpiękniejsza, prawda? Karol i Aleksandra z „Busem przez świat” udowadniają to zarówno na swoim blogu, jak i w nowej książce. To prawdziwa kopalnia wiedzy o najpiękniejszych zakątkach naszego kraju. Tak naprawdę pomysł kiełkował od prawie od 10 lat, bo tak długo zbieraliśmy materiały do tej książki, a właściwie książko-albumu, bo w tej pozycji bardzo zależało nam na dużych zdjęciach i fotograficznym papierze. Przewodniki kojarzą się raczej z dużą ilością tekstu i małymi zdjęciami, lub ich brakiem. Uważamy, że obraz oddaje więcej niż tysiąc słów, dlatego każde opisane miejsce ilustrujemy kilkoma zdjęciami, które mają zainspirować do wybrania się we własną podróż – opowiadają na łamach goforworld.com.

Książka to aż 52 inspiracja na weekendowe wycieczki po Polsce.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez goforworld. (@goforworld)

#5 Magdalena Genow, „Bułgaria. Złoto i Rakija”, Wydawnictwo Poznańskie [Kupisz tutaj]

Bogata kultura, mieszanka nowoczesności i dawnych tradycji. Słynne Złote Piaski, tak bliskie Polakom, nigdy nie zostały tak naprawdę odkryte. Dlaczego Bułgaria nazywana jest „Różą Europy”? Jak opowiada o tym kraju kobieta, która dobrze go zna, kocha, która właśnie tam się urodziła? Piękna książka, warta przeczytania!

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Magda Genow-Jopek (@magdalena.genow)

#6 Maria Hawranek, Szymon Opryszek, „Wyhoduj sobie wolność. Reportaże z Urugwaju”, wyd. Czarne [Kupisz tutaj]

Maja i Szymon to dziennikarze starej szkoły. Piszą świetnie, w historie angażują się całym sercem, do wszystkiego docierają sami, wyruszając w podróże po całym świecie. Ich opowieści mają wielką moc, wciągają bez reszty. Jeżeli chcecie poznać prawdziwy Urugwaj, nie wahajcie się ani chwili!

 

#7 Julia Raczko, „Julia jest w Australii”, wyd. Pascal, [Kupisz tutaj]

Nakład prawie wyczerpany, ale jeszcze zdążycie kupić ostatnie egzemplarze. Julia wyruszyła w podróż dookoła świata i zatrzymała się, już na stałe, w Australii. W swojej książce pokazuje ten niezwykły świat z perspektywy emigrantki, zakochanej w podróżach. Książka jest praktyczna i jednocześnie wciągająca. Na pewno stanowi obowiązkową pozycję, jeżeli marzycie o podróży do Australii.

#8 Paulina Walczak-Matla, Maciej Matla, „Japonia. Subiektywny przewodnik nieokrzesanego gaijina”, wyd. Pascal [Kupisz tutaj]

Felietony rodziny, która mieszkała w Japonii – trochę przez przypadek, trochę z przymusu. To bardzo szczera opowieść o Japonii, zabawna, przewrotna i bardzo szczera. Mamy nadzieję, że choć w niewielkim stopniu przekażemy Wam naszą sympatię do Japonii. Oraz chęć odwiedzenia tego niezwykłego kraju. I mówimy to my – ludzie, którzy do 2018 roku nawet nie brali jej pod uwagę jako kierunku wyjazdowego. Bo co tam właściwie może być ciekawego? Ignoranci. Wprawdzie nikłe są szanse na doświadczenie dokładnie tego, z czym się zetknęliśmy, ale w końcu nigdy nic nie wiadomo, bo życie pisze różne scenariusze, o czym przekonaliśmy się ze zdwojoną, japońską siłą. I tego się trzymajmy – opowiadają autorzy.

#9 „9 historii z podróży”, goforworld.com [Kupisz tutaj]

Nasza książka, wydana kilka lat temu, to niesamowite wywiady z podróżnikami. Nasza książka, wydana kilka lat temu, to niesamowite wywiady z podróżnikami.

Nasza książka, wydana kilka lat temu, to niesamowite wywiady z podróżnikami. Co znajdziecie w środku? Znajdziecie gawędę z człowiekiem-torpedą, czyli Marcinem Wesołym, ciekawą rozmowę z dziennikarzami z IntoAmericas, duchową rozprawę z Marynią Pawlak, szczerą dyskusję z dziewczynami z The Locals Do, pełną emocji rozmowę z Magdą Konik, pasjonującą pogawędkę z Karolem Wójcickim, spotkanie z inspirującą Joasią Szreder (Tajlandia), przesyconą wiedzą i pasją dyskusję z profesorem Dariuszem Rottem i ciekawą, otwartą rozmowę z Julią Raczko (Australia).

 

9 książek pod choinkę i nie tylko Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Redakcja goforworld.com

goforworld.com poleca!