8 stóp, czyli rodzina w podróży Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

8 stóp, czyli rodzina w podróży

8 stóp to podróżująca rodzina z Warszawy: Ola, Paweł, Maciek i Kalina. Kilka lat temu, gdy Kalina miała zaledwie 6 miesięcy, a Maciek 3,5 roku, postanowili wyruszyć w podróż po Stanach Zjednoczonych.

00. 8 stóp (Copy)

Polecieli do Chicago, gdzie kupili samochód i 18-stopową przyczepę i ruszyli na południe. Pierwszych kilka tygodni spędzili na Florydzie, oswajając się z nowym ?domem? i zwiedzając najciekawsze zakątki słonecznego stanu. Stamtąd wyruszyli na zachód.

01. 8 stóp (Copy)

02. eddie (Copy)

Podczas swojej sześciomiesięcznej podróży przejechali 40 tysięcy kilometrów, zawitali w prawie 30 stanach i zwiedzili 16 parków narodowych, a także wiele parków stanowych.

Zakochali się w amerykańskiej naturze, pustyniach i oceanie, górach i dolinach, bezdrożach i wolności, którą daje niczym nieograniczona przestrzeń.

Odkryli miejsca magiczne, zarówno te na turystycznych szlakach, jak i z dala od utartych ścieżek.

Raczej stronili od miast, nie mogli sobie jednak odpuścić wizyty w takich miastach-ikonach Ameryki jak San Francisco, Seattle, Waszyngton, Chicago i Nowy Jork.

Swoją podróż opisali szczegółowo na blogu http://osiemstop.pl/

Po powrocie do Polski otworzyli na warszawskiej Pradze kawiarnię rodzinno-podróżniczą „8 stóp”. Niedawno, po prawie 3 latach działalności, postanowili ją sprzedać, by ruszyć w kolejną podróż.

28. 8 stóp (Copy)

Niestety los pokrzyżował im plany ? na początku czerwca w kawiarni wybuchł pożar. Jeśli chcecie ich wesprzeć, przeczytajcie ten list.

29. kawiarnia (Copy)

 

8 stóp, czyli rodzina w podróży Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Redakcja goforworld.com

goforworld.com poleca!