7 diabolicznych budynków Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

7 diabolicznych budynków

Te budynki zostały ostatnio określone w mediach jako? demoniczne. Idealne, aby stać się siedzibą dla czarnych bohaterów, rodem z Jamesa Bonda. No właśnie. Dziwne, tajemnicze, czasem brzydkie, a czasem piękne? Niezwykłe budynki, rozwiane po całym świecie!

#1 Polygone Riviera, Francja

Tak właśnie wygląda? projekt jednej z części centrum handlowego we francuskiej Riwierze. Autorem budynku jest architekt Sacha Sosno.

https://www.instagram.com/p/BOz4vS3jybb/?tagged=polygoneriviera

#2 Mahanakhon Tower, Bangkok

Nazywa się go wieżowcem z ?ubytkami?, bo wygląda jakby był niedokończony. Zaprojektowany przez pracownię OMA, został oficjalnie otwarty w kwietniu 2016 roku.

#mahanakhontower #advancebuilding #bangkok

A post shared by Samuel Woo ?仔 (@khwoo87) on

#3 Buzłudża, Bułgaria

Tak zwana świątynia komunizmu, obecnie opuszczona i popadająca w ruinę. Pomnik i równocześnie budynek Komunistycznej Partii Bułgarii wzniesiono w 1981 roku. Jest pomył, aby przywrócić budynek do czasów świetności! [przeczytaj]

#4 Riverside Museum, Glasgow

Przepiękne Muzeum Transportu, zlokalizowane w Glasgow. Zaprojektowane przez wybitną projektantkę Zahę Hadid [zobacz], jest jednym z najczęściej odwiedzanym muzeów w Szkocji.

#5 Fort Alexander, Sankt Petersburg, Rosja

Morska forteca, znajdująca się pobliżu Sankt Peterburga, w latach 1899-1917 służyła jako laboratorium do badania wirusa dżumy.

https://www.instagram.com/p/BOjbneEhixr/?tagged=fortalexander

#6 Nakagin Capsule Tower, Tokio

Przykład architektury metabolistycznej, zaprojektowany przez Nakagin Capsule Tower Kisho Kurokawę. W budynku mieszczą się biura i mieszkania.

https://www.instagram.com/p/2OSU3RD7cq/?tagged=nakagintower

#7 Kościół w Paks, Węgry

Węgierska architektura kościołów może zaskakiwać. Tak właśnie wygląda Kościół Świętego Ducha w mieście Paks, powstały w 1987 roku, który jest jednym z wielu projektów Imre Makovecza. Inspiracje czerpał z węgierskiej ornamentyki ludowej.

7 diabolicznych budynków Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Danuta Awolusi

Redaktor goforworld.com. Pisarka i copywriterka. Więcej na www.danuta-awolusi.com