#6 niezwykłych wind! Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

#6 niezwykłych wind!

Czasem pobyt w windzie to też podróż. Zwłaszcza, gdy szybujemy wyjątkowo wysoko… Winda windzie nierówna. Bywa tak spektakularna, że przyciąga rzesze ludzi, zdumionych cudem techniki. Jesteście gotowi na najbardziej niezwykłe windy na świecie?

#1 AquaDomn w Berlinie

Akrylowe akwarium, a w środku niego winda… Taka atrakcja czeka na gości w Radisson Blu. Koszt wysokiej na 25 metrów konstrukcji wynosił 12,8 miliona euro…

#2 Hammetschwand w Ennetburgen

To najwyższa, zewnętrzna winda w Europie. Wjeżdżając na szczyt, wzniesiemy się na wysokość 1132 metrów nad poziomem morza!

#3 SkyView w Sztokholmie

Największy budynek sferyczny na świecie znajduje się właśnie w Sztokholmie. Aby wjechać na Ericson Globe, trzeba skorzystać z windy SkyView, która wzniesie was na wysokość aż 130 metrów!

#4 Lacerda w Salvadorze

Przewozi pasażerów w zaledwie dwadzieścia sekund z Praca Tome de Souze w Cidade Alta do Praca Cairu w Cidade Baixa. Widoki – oszałamiające!!

#5 Santa Justa w Lizbonie

Przepiękna Lizbona widziana z tej windy robi wrażenie. Dostaniesz się nią do dzielnicy Baxia do ruin Igreja do Carmo.

#5 Sky Tower w Auckland

Winda Sky Tower wznosi się w czterdzieści sekund na wysokość stu osiemdziesięciu pięciu metrów. Dostaniecie się nią do obserwatorium Auckland w Nowej Zelandii.

#6 Rockefeller w Nowym Jorku

Jechać windą w sieci Rockefellera to po prostu przygoda. Na szczyt Top of the Rock dostaniemy się w czterdzieści dwie sekundy! Widoki zapierają dech w piersiach…

#6 niezwykłych wind! Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Danuta Awolusi

Redaktor goforworld.com. Pisarka i copywriterka. Więcej na www.danuta-awolusi.com