6 miejsc w Europie dla miłośników wina Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

6 miejsc w Europie dla miłośników wina

Europę możemy śmiało nazwać sercem enoturystyki. Również Polska ma dla miłośników winnych podróży coraz więcej do zaoferowania [ZOBACZ]! Dzisiaj jednak pokażemy wam 6 najlepszych miejsc na naszym kontynencie, które nadadzą się idealnie dla miłośników wina. Idealna opcja dla podróżników. Zestawienie opracował portal holidu.pl

#1 Nowa Akwitania – Francja

W Nowej Akwitanii można znaleźć ponad 11 000 winnic i jest to drugi co do wielkości obszar winiarski we Francji. Średnia cena butelki wina w Bordeaux wynosi około 5 euro. Warto dodać, że południowo-zachodnia Francja zachwyci was znakomitą kuchnią (polecamy ostrygi) i malowniczymi krajobrazami.

 

#2 Sycylia – Włochy

Znajdziemy tutaj aż 6342 producentów wina. Koniecznie spróbujcie regionalnych win jak Malvasia, Novello i Catarratto Bianco. Włoskie dania wspaniale się z nimi komponują!

#3 Kastylia-La Mancha – Hiszpania

Region region położony na południowy wschód od stolicy Hiszpanii – Madrytu. Zakosztujecie tu doskonałego Tempranillo, Cabernet Sauvignon i Merlot.

#4 Kampania – Włochy

Winiarsko region bardzo zróżnicowany, a więc tym lepiej! Zakosztujecie tu m.in. Greco, Asprinio, Pallagrello, Fiano, Falanghina, Coda di Volpe, Forastera i Biancolella. A przy okazji odwiedzicie Pompeje!

 

#5 Umbria – Włochy

Region nazywany „zielonym sercem Włoch”. Uprawia się tu odmiany Merlot i Cabernet Sauvignon.

#6 Dolina Loary – Francja

Działa tu 4625 producentów wina! Region rozciąga się od wybrzeża Atlantyku do francuskiego regionu Owernia, wzdłuż rzeki Loary. Polecamy spróbować wina Muscadet, które produkuje się zgodnie z francuskimi tradycjami.

6 miejsc w Europie dla miłośników wina Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Redakcja goforworld.com

goforworld.com poleca!