5 najbardziej lubianych parków narodowych w PL Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

5 najbardziej lubianych parków narodowych w PL

Które parki narodowe cieszą się szczególną popularnością? Ranking przygotowany przez Holidu to inspiracje, które wykorzystacie jeszcze podczas tegorocznej majówki!

W badaniu wzięto pod uwagę wszystkie parki narodowe w Polsce. Ranking Top 10 powstał na podstawie liczby opinii i oceny danego parku narodowego w Google. Portal zdecydował się nadać większe znaczenie parkom z większą liczbą recenzji, a ocena końcowa była ważona w zależności od tego, ile recenzji otrzymał dany park.

#1 Karkonoski Park Narodowy – ocena 4,8 ★ z 20.059 opinii

Zwycięzcą tego rankingu został jeden z najstarszych polskich parków narodowych. Karkonoski Park Narodowy rozciąga się na 5580 hektarach, obejmuje tereny zielone oraz piętra subalpejskie i alpejskie, a najwyższy szczyt Karkonoszy – Śnieżka, to gratka dla miłośników chodzenia po górach. Warto zobaczyć piękny 13 metrowy wodospad Szklarki, usytuowany pośrodku malowniczego bukowego lasu. Tu po prostu trzeba przyjechać.

#2 Ojcowski Park Narodowy – ocena 4,8 ★ z 17.909 opinii

To miejsce zna chyba każdy! Drugim z kolei najlepiej ocenianym parkiem narodowym jest Ojcowski Park Narodowy, gdzie znajduje się wszystkim znana, niepowtarzalna formacja skalna – Maczuga Herkulesa. Ten najmniejszy w Polsce park narodowy znajduje się w Małopolsce i charakteryzuje się wyglądającymi jak wyrastające z ziemi, skałami wapiennymi. To idealne miejsce na wypoczynek dla całej rodziny, znajdziemy tu mnóstwo atrakcji dla dzieci jak i asfaltowych ścieżek, dzięki czemu spacer z wózkiem nie jest tu żadną przeszkodą.

#3 Pieniński Park Narodowy – ocena 4,9 ★ z 15.044 opinii

Podium zamyka Pieniński Park Narodowy, pierwszy park narodowy w Polsce. Obejmuje niepowtarzalny teren Pienin wraz z masywem Trzy Korony. To stąd można podziwiać piękny widok z Dunajcem i Tatrami w tle. W tym chronionym parku można znaleźć liczne urwiska, wiele wyjątkowych gatunków roślin i grzybów, piękne łąki, dzikie rzeki i wiele tras na piesze wędrówki.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Maciek (@maciej_zaczyk_)

#4 Słowiński Park Narodowy – ocena 4,8 ★ z 12.345 opinii

Ten nadmorski park narodowy to jedna z bardziej malowniczych części polskiego wybrzeża. Wszystkim znany z niesamowitych widoków i ruchomych wydm piaskowych. Najbardziej spotykanym ptakiem w tej okolicy jest nadmorska mewa, a liczne bory, lasy i jeziora to elementy charakterystyczne dla tego miejsca. Idealnie na podziwianie pięknych zachodów słońca z szumem Bałtyku w tle.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez fotoinni (@fotoinni)

#5 Bieszczadzki Park Narodowy – ocena 4,9 ★ z 11.964 opinii

Bieszczadzki Park Narodowy jest największym parkiem narodowym w polskich górach. Położony w województwie podkarpackim, może poszczycić się faktem, że kilkanaście procent powierzchni parku jest wpisana do światowego dziedzictwa UNESCO. Jego wyjątkowa flora to skarbnica wielu gatunków roślin oraz dom dla największego, dziko żyjącego stada żubrów na świecie.

5 najbardziej lubianych parków narodowych w PL Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Redakcja goforworld.com

goforworld.com poleca!