5 mocnych powodów, by pracować na Islandii Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

5 mocnych powodów, by pracować na Islandii

Zrobić karierę na Islandii? To kolejna kampania portalu „Inspired by Iceland”. Poznajcie pięć mocnych powodów, które udowodnią, że Islandia daje wiele możliwości. I uważajcie: czytając, zachce wam się już teraz aplikować!

 

 

#1 Równowaga

Polacy to jeden z najciężej pracujących narodów w Europie. Coraz trudniej zachować balans pomiędzy karierą a życiem prywatnym. Na Islandii okazuje się to być łatwiejsze. Dla rdzennych mieszkańców wyspy to znacząca wartość. Dla nich szczególnie ważna jest rodzina, a przeciętny tydzień pracy na Islandii to 40 godzin (wliczając w to przerwy). Co ciekawe, Islandczycy mają tendencję do narzekania, jeśli ich dojazd do pracy przekracza 30 minut. Poza tym, na wyspie wiele dni jest wolnych od pracy, a przyroda tylko kusi, by korzystać ze spacerów.

#2 Równość w pracy

Od 2009 roku Islandia jest liderem w dziedzinie równouprawnienia płci. Chociaż nadal kilka rzeczy można poprawić, różnica w wynagrodzeniach kobiet i mężczyzn za tę samą pracę wynosi tylko 4,5%. W 2017 roku ustanowiono Certyfikat Równych Płac. Większe zakłady pracy muszą udowodnić, że płacą swoim pracownikom takie samo wynagrodzenie za tę samą pracę, nie dyskryminując nikogo ze względu na płeć.

#3 Przyjazne środowisko biznesowe

W firmach traktuje się wszystkich jednakowo, a pracownicy na każdym szczeblu zwracają się do siebie po imieniu. Spotkania biznesowe są zazwyczaj krótkie i na temat. Szkoda czasu na lanie wody.

#4 Związki zawodowe

Na Islandii są wyjątkowo szanowane i wpływowe. Negocjują wyższe płace i lepsze świadczenia dla swoich członków. Mogą kogoś reprezentować, jeśli potrzeba pomocy w kontaktach z pracodawcą. Oferują również zwrot kosztów kształcenia ustawicznego, wynajem domków letniskowych i wiele innych dotacji w zależności od rodzaju zatrudnienia.

#5 Innowacyjność i kreatywne podejście

Islandia to kraj naprawdę kreatywnych ludzi. Być może sprzyja temu długa zima, a może oszałamiająca przyroda. Najpewniej jest to jednak solidny system opieki społecznej, który po prostu zapewnia warunki do tego, by się rozwijać. Finansowane z podatków świadczenia społeczne związane z opieką nad dziećmi, opieką zdrowotną, urlopem rodzicielskim i wysokiej jakości edukacją – z przystępnymi opcjami uniwersyteckimi – dzięki temu jest po prostu łatwiej. A sami Islandczycy są pomysłowi i utalentowani.

5 mocnych powodów, by pracować na Islandii Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Redakcja goforworld.com

goforworld.com poleca!