446 cm w Azji Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

446 cm w Azji

Rodzina w podróży to wciąż temat kontrowersyjny. Z niemowlęciem do samolotu? Nigdy w życiu! Z czterolatkiem w buszu? Ryzyko! Z przedszkolakiem w podróży, bez wygód i planu? Udręka. Na goforworld.com wielokrotnie podważaliśmy te tezy. A teraz oni, niezwykła trzyosobowa rodzina, pokazuje, że szalona podróż po Azji to nic takiego. Rozsądek mierzy się umiejętnością planowania i zaradnością. Nie siedzeniem w domu i snuciem wizji.

Łącznie mają 446 cm: Ola (79 cm), Joanna  (174 cm) i, autor książki, Paweł Kempa (193 cm). To właśnie on zebrał materiał i wydał w dosłownie kilku egzemplarzach ?446 cm w Azji?, która dla wielu rodziców będzie lekcją odwagi i fantastycznym remedium na myślenie, że podróże dla dzieci są? no właśnie, jakie? Złe? Niebezpieczne? Nudne? Stawiamy teorię, że bardziej chodzi o wygodę rodziców.

420

Paweł Kempa serwuje wyprawę całkiem smakowitą. Jak sam pisze:

My pokonaliśmy strach. Podróż we trójkę była  jedną z najlepszych decyzji w naszym życiu. Czy było to szalone? Czy się baliśmy przed wylotem? Czy powtórzylibyśmy wyprawę?  Możemy spakować się choćby za 5 minut i nasze połączone 446 cm wzrostu znów przenieść do Azji.

No właśnie. Podróż zespala, testuje, uczy. Rodzina staje się nagle stadem. Grupą ludzi, którzy wspólnie przeżywają coś pięknego, ale dzielą również niepewność, smak przygody i nieznanego.

420bi420sw

Troje ludzi, którzy zwiedzili Bali i Nusa Lembongan w Indonezji, Langkawi w Malezji i Koh Lipe w Tajlandii, wydało książkę w kilku celach. To kapitalne świadectwo, najlepsza pamiątka i możliwość pomocy innym. Każdy z trzydziestu sprzedanych egzemplarzy był licytowany na WOŚP. Dochód będzie oczywiście całkowicie przekazany na szczytny cel.

Licytujcie, wspierajcie i planujcie RAZEM swoje wyprawy. Z rodziną najlepiej ? z nią przetrwacie wszystko.

Autor: Danuta Awolusi