40 lat na liście UNESCO Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

40 lat na liście UNESCO

Z okazji 40-lecia wpisania historycznego centrum Krakowa na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO przygotowano wystawy prezentujące efekty pracy przy odnawianiu zabytków dawnej stolicy Polski.

– Kraków był pierwszym europejskim miastem, jakie pojawiło się na tej liście – przypomina Magdalena Doksa-Tverberg, zastępca miejskiego dyrektora do spraw kultury. – Takie wyróżnienie nie tylko nobilituje, ale także zobowiązuje do dbania o nasze dziedzictwo.

Do 14 września w holu urzędu miejskiego można oglądać ekspozycję „Dzieło Konserwatorskie”, na którą składa się blisko dwieście fotografii dokumentujących dokonania krakowskich konserwatorów dzieł sztuki. Do 17 września prezentowana będzie natomiast na placu Szczepańskim wystawa „Konserwator Dzieł Sztuki przy Pracy” w formie 42 tablic. Po zmroku tablice są podświetlane, można więc oglądać je o każdej porze.

Cały projekt „Konserwatorzy dzieł sztuki dla Krakowa z okazji 40-lecia wpisania historycznego centrum Krakowa na listę UNESCO” ma zostać włączony w obchody Roku Dziedzictwa Kulturalnego, ogłoszonego przez Komisję Europejską.

40 lat na liście UNESCO Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Daniel Nogal

Copywriter, redaktor, autor powieści.