2017: czas na zmianę? Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

2017: czas na zmianę?

Nowy Rok, czyli nowa energia. A może wielka zmiana? Może porzucić dotychczasowy styl życia i pojechać w zupełnie nowe miejsce? Praca znajdzie się wszędzie, a portal TotallyMoney.com ułatwia wybór miejsca dla siebie. Przygotował zestawienie krajów, w których albo zarobimy wielkie pieniądze, albo… przepracujemy najmniej godzin. Najpewniej da się również połączyć jedno z drugim!

Pod uwagę brano różne czynniki: zarobki, płatne urlopy, ilość godzin tygodniowo, które trzeba wypracować. Jak się okazuje, w czołowej trójce znalazły się Niemcy, Francja i Hiszpania. Co prawda nie można tam liczyć na najwyższe w Europie wynagrodzenie, ale za to ilość wolnego czasu zadowoli wszystkich, który nie lubią się przepracowywać.

Z kolei ci, którzy chcą wyjechać w celach zarobkowych, powinni wybrać Irlandię, Holandię lub Szwecję, choć koszt utrzymania w tych krajach nie należy do tanich. Wszystko zależy od stanowiska i możliwości, jakie oferujemy zagranicznym firmom.

Portal wykonał dodatkowo badania, według których prawie połowa Brytyjczyków myśli obecnie o emigracji, czuje się źle opłacana i przepracowana. Wielu marzy o wyjeździe poza granice Europy, głównie do Kandy lub Nowej Zelandii, bo tam można najwięcej zarobić.

Jeżeli jesteście ciekawi całego rankingu, zajrzyjcie niżej!


View Interactive Version (via Totally Money).

2017: czas na zmianę? Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Danuta Awolusi

Redaktor goforworld.com. Pisarka i copywriterka. Więcej na www.danuta-awolusi.com