#10 filmów i seriali dla podróżnika (nie tylko na Święta) Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

#10 filmów i seriali dla podróżnika (nie tylko na Święta)

Być może wcześniej spędzaliście święta w podróży, ale w tym roku trudniej o daleką wyprawę. Lepiej zostać w domu, co nie oznacza wcale nudy i stagnacji. Mamy dla was kilka tytułów filmów i seriali, które zaciekawią podróżnika i miłośnika przyrody. Każdy tytuł redakcja poleca od serca!

#1 Nasza planeta | Netflix

Spektakularna, zachwycająca produkcja, która udowadnia, że świat dzikiej przyrody, to fascynujący serial, do którego doskonały, pełen emocji i napięcia scenariusz napisała sama matka natura. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że narratorem w serialu jest sam sir David Attenborough.

#2 Królestwo | HBO

Przepiękny, monumentalny film przyrodniczy, w którym zaglądamy z kamerą do wielkich lasów, w tym Puszczy Białowieskiej, po epoce lodowcowej. Przekonamy się, jak zmieniały się te obszary pod wpływem działalności człowieka i jak wyglądają dzisiaj.

#3 Expedition Happiness | Netflix

Prosta, choć jednocześnie szalona opowieść. Film dokumentalny o filmowcu i jego dziewczynie (oraz ich psie), którzy zakupili autobus szkolny i wyruszyli w podróż po Ameryce Północnej. Zachwycające zdjęcia i duch przygody – to musi się podobać!

#4 Atoms | YouTube

Krótkometrażowy film ukazujący pieszą wędrówkę podróżnika Mateusza Waligóry przez pustynię Salar De Uyni. Ekstremalne, a jednocześnie piękne doświadczenie!

#5 Najzimniejsze miasto świata – Jakuck | YouTube

Film dokumentalny blogerów podróżniczych Gdzie Bądź. Jeżeli ciekawi was, jak to jest żyć w miejscu, gdzie temperatury spadają poniżej 50 stopni, to coś dla was. Niezwykłą kultura, niezwykli ludzie – idealny seans na świąteczny wieczór! Dodatkowo, cały kanał Gdzie Bądź pełny jest świetnych filmów podróżniczych. WARTO!

#6 Jak wygląda zwyczajne życie w dżungli amazońskiej? | YouTube

Film dokumentalny zrealizowany przez blogerkę podróżniczą Globstory. Trzeba przyznać, że materiał robi wrażenie. Jest pięknie zmontowany, prawdziwy (często ma formę vloga) i pełen ciekawych rozmów z lokalsami.

#8 Mroczny turysta | Netflix

Serial dokumentalny. Opowieści dziennikarza Davida Farriera, który odwiedza niezwykłe, makabryczne atrakcje turystyczne.

#9 Podróże z Zakiem Efronem | Netflix

Bardzo ważny serial, bo Zack pokazuje ekologiczne rozwiązania i zdrowy styl życia. Czyli coś, czego bardzo nam brakuje. Dynamiczna forma, bardzo ciekawe tematy. Warto!

#10 Wspaniały, błękitny świat | Netflix

Liam Neeson, Matt Damon i Jaden Smith w ultraważnej opowieści o tym, czym jest kryzys wodny i co nam w związku z tym zagraża. Materiał zawiera wiele wskazówek, które mogą zmienić nasze codzienne funkcjonowanie. Obowiązkowo do obejrzenia.

#10 filmów i seriali dla podróżnika (nie tylko na Święta) Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Redakcja goforworld.com

goforworld.com poleca!